Zapečené kura na panvici

jokin - fotkajokin, 27. júna 2012
Zapečené kura na panvici
Foto: jokin

Tu sú urobené posledné kúsky mäsa z polovičky kuraťa ak by náhodou niekomu nevyhovovala Čína. Je to úplne jednoduchá príprava. Moja mama veľmi často takto kura pripravovala. Kura je šťavnaté a má dobrú chuť, pre staršie varešky táto príprava je určite dobre známa a ako posledný chod nášho slávnostného obeda boli výborné Bebe keksy podla receptu Mia 2404, výborne sa hodia ku káve. Mia dík za recept.

Suroviny

1 ks
1 ks
1 ks
1 ks
1/2 ks
50 g
podľa chuti

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Nasolené kura uložíme do panvice, dáme naň maslo, zakryjeme pokrievkou a začneme dusiť. NEPODLIEVAME.

  Zapečené kura na panvici - obrázok 1
 2. 2

  Kuriatko si pustí dostatok šťavy

  Zapečené kura na panvici - obrázok 2
 3. 3

  Toľkoto šťavy si pustilo. Kto nemá rád zapečené môže použiť takéto mäso my máme radšej pripečené, tak pokračujem v dusení až sa šťava skoro úplne odparí a kura sa zapečie.

  Zapečené kura na panvici - obrázok 3
 4. 4

  Tu pridávam aj foto tých Bebe keksov, ktoré sme mali ku káve. Ešte raz MIa ďakujem za recept.

  Zapečené kura na panvici - obrázok 4

Diskusia k receptu

6 komentárov k receptu
Je to zdravé, diétne a k tomu aj chutné jedlo. Robievala som to často, keď som musela byť na diéte. Odporúčam vyskúšať. Ak môžem poradiť, nevyduste úplne, tá šťava je výborná.


ja nemusím mať ani diétu, i tak mám rada takto pripravené kuriatko. Ale vďaka za recept , ktorý ďalej pokračuje, - vydusiť šťavu a pripiecť mäsko, to som nikdy neskúšala, takže vyskúšam. Krásne si to pripravil. A bebe-keksy -- sú super.
väčšinou kurča pečiem v rúre...tak ako som zvyknutá..ale dnes som ho pripravila takto..bola som velmi milo prekvapená...sťavnaté a chrumkavé zároveň... :)
Tamik som rad , ze sa Ti zapacilo takto pripravene kuriatko. Ja tak isto peciem aj bravčové pliecko. Mäsko si nakrajam na večšie kúsky a potom ich pečiem ako kuriatko. Nám s manželkou takto pripravené asi najviac chutí.

Pridaj komentár k receptu: