Wacky cake

natt - fotkanatt, 5. júla 2013
Wacky cake
Foto: natt

údajne vznikol za druhej svetovej války, keď bol nedostatok mlieka, vajec a masla. Ideálny keď doma nemáte skoro nič, len základné potraviny na pečenie.Je úžasne vlhký a nadýchaný. Píšem Vám priamo z oslavy, kde sa podáva. A verte či nie, najväčšiemu kritikovi rodiny-deduškovi- veľmi chutí. Pýtal recept! Ulahodiť jeho chuťovým bunkám(najmä keď kakao nepokladá za obľúbené) je pre mňa naozaj úspech. Suroviny prekvapia- až nebudete vertiť že z toho môže byť niečo dobrého. Kto neskúsi nevie :)

Suroviny

1 hrnček
1/2 hrnčeka
3-4 PL
3/4 hrnčeka
1/4 ČL
5 PL
1/3 hrnčeka
1 ČL
1 hrnček

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Do veäčšej misy dajte muku, kakao, sodu, pridajte cukor a soľ a dobre zamiešajte. V zmesi urobte dve diery, do jednej nalejte olej, do druhej ocot.

  2. 2

    To cele prelejte studenou vodou - do vody môžete pridať 1 čl kávy, nebude cítiť, len zvýrazní chuť kakaa - a miešajte, pokial v ceste niesu ziadne žmolky. Nalejte do formy a pečte - ako dlho záleží na forme, ktorú používate. Cupcakes asi 20-25 minut, tortu niečo cez pol hodiny (urobte test špajdlov).

  3. 3

    Recept je veľmi variabilný, môžete pridávat takmer čokoľvek chcete. Môžete pridat ovoce, orechy, nasekanú čokoladu, viac kávy, dochutiť rumom ... Podavajte len tak alebo napr. s čokoladovou polevou, krémom, sojovou šlahačkou, zmrzlinou, ovocím, marmeládou... Proste s tým robte čokolvek Vas napadne.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
uzasna farba! :) da sa prosim niecim nahradit ten jablcny ocot?
Tak toto je suprové, aj by som vyskúšala, len nemám presne tie ingrediencie ( sójový olej, a iné), a z náhrad yb to asi už bola iná chuť, najmä, ak by som cukor zamenila sladidlom ( xylitol, ap.). Ale pre istotu si ukladám do KK.