Vláčne ovsené tyčinky fotorecept

stanci11 - fotkaStanci11, 13. decembra 2016 6:22
Ďalšie recepty »
Vláčne ovsené tyčinky (fotorecept)Foto: stanci11

Tak dnes som sa rozhodla pridať bleskovku, ktorú si robím na sváču, čí už po fitku, alebo keď celý deň učím a potrebujem dobiť energiu :) Sú to také domáce energeticky bohaté a vláčne ovsené "tyčinky" ;) Jednoduché na prípravu, chuť skvelá, zasýtia, nakopnú, no čo viac si priať :) Tak možno sa vám zapáčia a odskúšate ;) veď svačinovej inšpirácie nikdy nie je dosť ;)

5 min
príprava
20 min
na 200 °C

Suroviny

TIP: Internetová televízia o varení - TV Varecha

Postup prípravy

 1. 1

  Ako prvé som si zaliala chia semienka a ovsené vločky vodou a nechala oboje postáť - vločky napučia, zvláčnejú a chia semienka zatiaľ vytvoria gél, čo vo finále zabezpečí že to celé čudo drží pokope :)

  Vláčne ovsené tyčinky (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Asi po 5 minútkach som ku vločkám pridala rozmačkaný banán, jabĺčkové pyré (mama robí úplne famózne, musím sa k tomu tiež odhodlať :D ), a sušené ovsené mlieko zmiešané s trochou prášku do pečiva.

  Vláčne ovsené tyčinky (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Vymiešala som a nakoniec som prišupla zgélovatené chia semienka. Ja osobne nesladím, mne stačí sladkosť z banána - ale úplne sa hodí lyžička medu, alebo napr. stévia komu nevadí - proste ochutnáme a doladíme každý podľa seba ;)

 4. 4

  Zmes som vyliala do silikónovej formy 9x21 cm (bez vysypania, alebo vymazania)...

  Vláčne ovsené tyčinky (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  ...a piekla som na 200 stupňoch cca 20 min. (resp. kým nepopraská povrch). Upečením to chytí tú správnu kompaktnú konzistenciu.. A krájam vždy až po vychladnutí,,,v mojom prípade balkónové chladenie, nakrájať, nezjesť ale šupnúť do krabičky a na ďalší deň som pripravená :D Teda minimálne do obeda :D

  Vláčne ovsené tyčinky (fotorecept) - obrázok 5
Recept je zaradený do tagov:
TOPlist