« Naspäť na tento recept

Vláčne ovsené tyčinky (fotorecept) verzia na vytlačenie

Tak dnes som sa rozhodla pridať bleskovku, ktorú si robím na sváču, čí už po fitku, alebo keď celý deň učím a potrebujem dobiť energiu :) Sú to také domáce energeticky bohaté a vláčne ovsené "tyčinky" ;) Jednoduché na prípravu, chuť skvelá, zasýtia, nakopnú, no čo viac si priať :) Tak možno sa vám zapáčia a odskúšate ;) veď svačinovej inšpirácie nikdy nie je dosť ;)

Autor receptu: stanci11

Postup receptu

Ako prvé som si zaliala chia semienka a ovsené vločky vodou a nechala oboje postáť - vločky napučia, zvláčnejú a chia semienka zatiaľ vytvoria gél, čo vo finále zabezpečí že to celé čudo drží pokope :)
Vláčne ovsené tyčinky (fotorecept) - obrázok 1

Asi po 5 minútkach som ku vločkám pridala rozmačkaný banán, jabĺčkové pyré (mama robí úplne famózne, musím sa k tomu tiež odhodlať :D ), a sušené ovsené mlieko zmiešané s trochou prášku do pečiva.
Vláčne ovsené tyčinky (fotorecept) - obrázok 2

Vymiešala som a nakoniec som prišupla zgélovatené chia semienka. Ja osobne nesladím, mne stačí sladkosť z banána - ale úplne sa hodí lyžička medu, alebo napr. stévia komu nevadí - proste ochutnáme a doladíme každý podľa seba ;)

Zmes som vyliala do silikónovej formy 9x21 cm (bez vysypania, alebo vymazania)...
Vláčne ovsené tyčinky (fotorecept) - obrázok 4

...a piekla som na 200 stupňoch cca 20 min. (resp. kým nepopraská povrch). Upečením to chytí tú správnu kompaktnú konzistenciu.. A krájam vždy až po vychladnutí,,,v mojom prípade balkónové chladenie, nakrájať, nezjesť ale šupnúť do krabičky a na ďalší deň som pripravená :D Teda minimálne do obeda :D
Vláčne ovsené tyčinky (fotorecept) - obrázok 5

Suroviny
5
minút
príprava
20
minút
na 200 °C
Ďalšie recepty na Varecha.sk »

TOPlist