Vianočné krmivo pre sýkorky

morenajea - fotkamorenajea, 6. decembra 2010
Vianočné krmivo pre sýkorky
Foto: morenajea

K prípravám na Vianoce mi už neodmysliteľne patrí aj opatrenie sýkoriek, ktoré k nám pravidelne prilietavajú. Nie je nič krajšie ako pohľad z okna na tie maličké vtáčiky ako si zobkajú. Raňajkujeme pekne spolu :) Ospravedlňujem sa, ak máte pocit že to sem nepatrí.

5 minút
príprava

Suroviny

 celý

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Do "vlastnoručne" zhotovenej búdky vysypeme zmes vtáčieho krmiva (dostať v každom chovprodukte alebo supermarkete), maku a na kocky nakrájaných oškvarkov. Tie zmiznú vždy ako prvé, veľmi vtáčikom chutia.

  2. 2

    A už si iba vychutnávame príjemný pocit z dobrého skutku, ktorý nám vtáčiky oplatia svojou každodennou návštevou :)

Recept je zaradený do kategórií:
Sezónne jedlá

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
To je mile! Veru vtakov krmim aj ja...Ale tie oskvarky, to by mi nenapadlo... Ja kupujem take tukove gule, v nich su zatopene rozne semienka. A maju velmi radi aj arasidy. Drozdom davam jablka...Je to velmi pekne sledovat, ako si pochutnavaju :-))). Najnenasytnejsie su skorce. A ked je uz moc tuha zima, tak priletia k nam sem-tam aj morske cajky.
@janger neviem ako u vas,ale u nas:-)tie morske cajky,to je taka pliaga(,ospravedlnujem sa za vyraz vsetkym milovnikom zvierat),mame celkom peknu velku zahradu a nemozem tam nechat ani vrecia s odpadkami,nic,vsetko rozvlecu a rozdzobu...neostane kamen na kameni po nich,ale inak mam zvieratka rada...:-)
Ale patrí, veru patrí! Aj k nám chodia na balkón sýkorečky.