Veľkonočné coco vajíčka

douglas - fotkadouglas, 27. marca 2013
Veľkonočné coco vajíčka
Foto: douglas

Recept som si vymyslela - ostali mi zvyšné suroviny z predchádzajúcich receptíkov.

22 ks
porcií
10 minút
príprava

Suroviny

1/2 konzervy
4 hrnčeky
 podľa potreby
 podľa potreby
 podľa potreby

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Kokos strúhaný a salko dobre zmiešame v miske a necháme odstát 24hod v chladničke. Bola som zaneprázdnená, tak som sa k zmesy dostala po cca 36 hod.

  2. 2

    Odmerkou naberieme rovnaké množstvo hmoty a formujeme do tvaru vajíčka. Vajíčka uložíme do boxu a necháme poriadne stuhnúť v chladničke. Medzitým si pripravíme bielu čokoládovú polevu a celé coco vajíčka do nej namáčame. Takto ozdobené ukladáme na alobalom vystlaný podnos. Opäť necháme stuhnút v chladničke. Urobíme tmavú čokoládovú polevu a 1/3 každého vajíčka do nej namočíme, potom do ozdobného farebného cukrového dekóru a vkladáme do papierových košíčkov. Skladujeme v potravinových boxoch v chlade.

  3. 3

    Ďakujem za vaše laskavé komentáre a všetkým želám požehnané Veľkonočné sviatky!

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Moze to byt dobre... Ale kedze kokos je biely, ja by som namiesto bielej cokolady pouzil tmavu... Ten efekt pri jedeni by bol asi lepsi. Ale chapem, mala si suroviny, co Ti zostali, tak si to takto vyspekulovala... A vajicka predsa nebyvaju len biele, ale aj aj hnede, ze?
Veľmi pekné, kladám do KK, žiaľ momentálne mi choroba nedovoľuje pobyt v kuchyni, iba v posteli, takže diéta pre všetkých členov rodiny...
Ďakujem ;). @1zdenko : Jedno vajíčko mi spadlo cele do tmavej čokolády...tak som ho obalila do ozdobného farebného dekóru...taká čierna ovca :)...ale nenapadlo ma robiť ich tmavé, je pravda, že som mala viac bielej čokolády. @martamm - Prajem skoré uzdravenie; Momentálne aj v Prahe kopec známych "poľaháva" a poväčšine majú Home Work... je veľmi-veľmi studené jaro a ja sa teším na slniečko a Veľkú noc.