Vanilkové dia rohlíčky

sjuzan - fotkasjuzan, 18. decembra 2011
Vanilkové dia rohlíčky
Foto: sjuzan

Pre všetkých, ktorí sú diabetici alebo majú v rodine diabetika a nevedia sa vzdať vianočných dobrôt.

30 minút
príprava
8 min cca minút
na 180 °C

Suroviny

350 g
1/2
120 g
125 g
1 ks
1 ks
1 ks
Postup

  1. 1

    Všetky suroviny zmiešame a spracujeme hladné vláčne cesto. Cesto necháme aspoň 2 hodiny odstáť v chladničke, ale ja nechávam 1 deň, lepšie sa potom vyvaľká.

  2. 2

    Po upečení obalíme v ovocnom vanilkovom cukre, majú ho v Terne.

Diskusia k receptu

anura
Tých 120g ovocného cukru ide do cesta alebo je to na posyp_?
aroooo
A vo vanil. cukre nie je normálny cukor?Terno nemám ani vo vzdialenejšom okolí, čím nahradiť?
evanaaa
@Sjuzan , ako sa volá ten vanilkový dia cukor, je jeden kupujem v Kauflande, možno je to ten istý, obsahuje fruktózu. Nejaké dia recepty mám aj ja, ale vďaka ti aj za tento. Len mi tam chýbajú mleté orechy - oriešky, ale to sa dá tam pridať.
sjuzan
evanaaa viem, že už je po vianociach, ale už som sa potom nedostala na stránku, a boli sme na dovolenke, takže odpovedám až teraz ale snád pomôže aj do budúcna.
Takže vanilkový cukro dia sa volá - fruktóza pre diabetikov s vanilínovou príchuťou (na obrázku je ananás, a žltý melón) a kupujem v Terne v Auparku, alebo pri Tescu v Petržalke. Odfotím obal cez víkend a skúsim to sem dať.
sjuzan
ovocný cukor je hlavne pre diabetikov, náhrada za normálny cukor, dostať ho špecializovaných obchodoch Dia, alebo aj v Tescu, Terme a drogérii DM
kocka
Ešte som dia nepiekla lebo som to nepotrebovala, teraz mám v rodine diabetika tak skúsim, dúfam že sa mi to podari. Držte mi palce.