Tvarohový koláč s marhuľami

miika - fotkamiika, 9. októbra 2011
Tvarohový koláč s marhuľami
Foto: miika

recept je z knihy receptov Petra Havlíčka, trochu sme experimentovali, pretože recept bol uvedený nepresne, ale nám výsledný recept veľmi chutí - koláčik je najlepší s čerstvými marhuľami, ale robili sme ho už aj so zavarenými

15
porcií
15 minút
príprava
45 minút
na 180 °C

Suroviny

1 kg Pilos
4 ks surové
80 g klasické
4 PL
1 PL Dr.Oetker
1 balenie
1 balenie
200 g
6-8 ks čerstvé alebo zavárané

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Zmiešame 1kg mäkkého tvarohu, 4 vajcia, 200g prášk. cukru, 1 vanilkový cukor a strúhanú citrónovú kôru. Pridáme rozpustené maslo. V šálke rozmiešame 4 lyžice hrubej krupice, 1 prášok do pečiva a lyžicu Solamylu a následne to primiešame do masy. Necháme chvíľku odležať, dáme si vyhriať rúru na 180 stupňov.

  Tvarohový koláč s marhuľami - obrázok 1
 2. 2

  Pečieme v okrúhlej väčšej forme alebo hranatom plechu, ktorý vymažeme maslom a nalejeme cesto. V plechu 40 x 23cm je koláč vysoký cca 2,5cm, v klasickej okrúhlej forme bude koláč asi dosť vysoký.

  Tvarohový koláč s marhuľami - obrázok 2
 3. 3

  Naliate cesto utrasieme aby sa vyrovnalo, poukladáme polovičky marhúľ vnútrom nadol - najlepšie tak aby potom každý kúsok koláča mal jednu polovičku marhule.

  Tvarohový koláč s marhuľami - obrázok 3
 4. 4

  Pečieme vo vyhriatej rúre na 180 stupňov, 45 minút.

  Tvarohový koláč s marhuľami - obrázok 4

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Takéto koláčiky sú podľa môjho gusta.
Tiež som tento receptik uvitala s usmevom Aj my mame radi taketo čiro tvarohove s minimalnym množstvo škrobu a muky (krupice) a s ovocim :). Super mnjam! Vdaka za recept
Tvarohový, dobrý, dalo by sa vyskúšať, len nemám marhule, možno so slivkami, ale nemám ani hrubú krupicu, tú nepoužívam, ak by sa dala nahradiť, bolo by to fajn ( ináč by som musela kvôli 4 lyžiciam kúpiť kilo múky).