Tvarohové šišky

micho - fotkamicho, 29. septembra 2012
Tvarohové šišky
Foto: micho

zdroj Biba

10 + 15 minút
príprava

Suroviny

250 g
250 g
2 ks
1 čl
1 PL
2 PL
štipka
1 ks
 na vysmážanie

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Do misy preosejeme múku a sódu bikarbónu, pridáme tvaroh, vajíčka, práškový cukor, soľ a rum. Vypracujeme cesto ktoré odložíme na 15 min do chladničky.

  2. 2

    Cesto rozvaľkáme na 7 - 8 mm, vykrajujeme šišky, v strede urobíme dierku a vysmažíme z oboch strán. Ešte teplé obalíme z jednej strany v škoricovom cukre.

Diskusia k receptu

19 komentárov k receptu
Výborné, ako dáááááááááávno som ich nerobila, kým boli deti doma vždy v sobotu bolo niečo sladké a tieto šišky dosť často .-)) Ďakujem za pripomenutie
Tieto šišky robievam často, sú skvelé a hlavne sú rýchlo hotové a nie sú také ťažké /myslím na trávenie/, ako kysnuté. Super, vydarili sa.
Robila som ich raz dávno, ako mladá, ale presne si nepamätám rozpis ani postup, lebo som mala také zvláštne tvary, ako keď sa olovo leje do vody ( na Vainoce), chacha, takže sa asi inak robili, tieto sa mi veľmi páčia, musím si ich uložiť, ale aj spraviť, len sa pýtam, aký je asi nejlepší tvaroh - jemný, hrudkový.....?
Já jen vykrajuji lžící noky do oleje . Do těsta přidávám hodně rozinek. Takové jednoduché recepty me baví. A tohle je jeden z nich.

Pridaj komentár k receptu: