Tvarohové praclíčky

brituska - bez fotkybrituska, 14. marca 2010
Tvarohové praclíčky
Foto: brituska

Na tieto praclíčky treba mať špeciálnu formičku. Dajú sa robiť aj bryndzové tak, že miesto tvarohu sa do cesta dá bryndza.

12 minút
na 180 °C

Suroviny

250  g
250  g
250  g
1 ks
podľa potreby

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Z uvedených surovín spracujeme cesto a necháme ho v miske aspoň 3 hodiny postáť zakryté fóliou. Potom cesto vyvaľkáme na pomúčenej doske a špeciálnou formičkou vykrajujeme maličké praclíčky, ktoré pokladáme na papier na plech.

  2. 2

    Rožšľaháme žĺtok s troškou soli a najlepšie prstom potrieme praclíčky a posypeme ich rascou. Dáme upiecť do trúby do ružova.

  3. 3

    Ak použijeme bryndzu miesto tvarohu, cesto už nesolíme, iba žĺtok. Dobrú chuť!

Diskusia k receptu

8 komentárov k receptu
Ty si pekná šikulka, ja som skúšala a z tohoto cesta nie je jednoduché vykrajovať praclíky. Ja vždy použijem ozdobnú vykrajovačku. Inak je to strašná dobrotka a hlavne je to rýchlo hotové :-)
Aj ja ich robím sú veľmi dobré a mám aj tú špeciálnu formičku na vykrajovanie, treba len vyskúšať s ňou robiť. Aj tá fialka je krásna.
Brituška, sú prekrásne. Z tohto cesta robievam slané tyčinky, ale formičku mám, tak určite skúsim aj praclíky. A ten nápad s prstom je geniálny. Keď sa snažím niečo tenké natrieť pierkom, alebo štetcom, mám viac vajca na papieri, ako na pečive.

Pridaj komentár k receptu: