Torta trubičkami lemovaná fotorecept

dzejsik - fotkadzejsik, 17. septembra 2014
Torta trubičkami lemovaná (fotorecept)
Foto: dzejsik

Známi si dali upiecť tortu pre ocka na oslavu osemdesiatín. Možno sa inšpirujete.

Suroviny

Kakaový korpus:
6 ks
230 g
5 PL
7 PL vlažná
300 g
1 bal.
3 PL
Orechový korpus:
6 ks
230 g
10 PL vlažná
300 g
100 g mleté
1 bal.
Parížsky krém:
400 ml
400 g
400 g
200 g
Vanilkový krém:
300 ml
1 bal.
150 g
2 bal.
4 PL
Okrem toho:
 veľký
 na potretie plátov

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Upečieme si kakaový a orechový korpus. Vychladnuté prekrojíme každý na 4 pláty.

  Torta trubičkami lemovaná (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Orechový by vyšiel rovnako vysoký ako kakaový, keby sú oba z formy o priemere 26 cm. Moja druhá má 28 cm.

  Torta trubičkami lemovaná (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Parížsky krém: V 400 ml smotany na šľahanie nad parou roztopíme 400 g čokolády. Za občasného miešania necháme vychladnúť. 400 g masla vyšľaháme s 200 g práškového cukru. Obe zmesi zmiešame dokopy, necháme v chladničke ešte chvíľu vychladnúť a vyšľaháme na krém.

  Torta trubičkami lemovaná (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Vanilkový krém: Z mlieka, Zl. klasu a vanilkového cukru uvaríme hustý puding. Za občasného miešania vychladíme a pridáme k maslu s práškovým cukrom. Po zmiešaní mixérom vyšľaháme.

  Torta trubičkami lemovaná (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Korpusy obrežeme na potrebný tvar, broskyne si nakrájame na plátky a pripravíme si výstuž na druhé poschodie. Keď je všetko nachystané, hor sa doplnenia :)

  Torta trubičkami lemovaná (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  Vrstvíme nasledovne: kakaový plát, džem, parížsky krém, orechový plát, tenšia vrstva vanilkového krému, broskyne, tenšia vrstva vanilkového krému, orechový plát, džem, parížsky krém, kakaový plát a celé potrieme parížskym krémom. Pláty môžeme pokvapkať šťavou z kompótu.

  Torta trubičkami lemovaná (fotorecept) - obrázok 6
 7. 7

  Do stredu torty ako výstuž zapichneme 5 špajdlí urezaných vo výške torty (zapichneme do tvaru čísla 5 na kockách) a na ne položíme podložku pre poschodie - z kartónu vystrihnutý kruh (o trocha menší ako piemer poschodia) obalený fóliou. Naň vrstvíme druhé poschodie.

 8. 8

  Celú tortu potrieme zvyšným parížskym krémom. Uhladíme vrch. Trubičky si narežeme na požadovanú výšku a lepíme kol do kola.

  Torta trubičkami lemovaná (fotorecept) - obrázok 8
 9. 9

  Dozdobíme napr. stuhou, ktorú zalepíme pomocou roztopeného cukríka. Na vrch som cez pripravené šablóny vysypala mletými orechmi 80-tku a srdiečka.

  Torta trubičkami lemovaná (fotorecept) - obrázok 9
 10. 10

  Teta mi poslala aj foto v reze. :)

  Torta trubičkami lemovaná (fotorecept) - obrázok 10
 11. 11

  A z odrezkov dostali rumové guličky.

  Torta trubičkami lemovaná (fotorecept) - obrázok 11

Diskusia k receptu

17 komentárov k receptu
To skutocne trubicky na torte? Na osemdesiatku! A toho muza poznate? Alebo asi vlastne nie. Ten muz je Vo Vasich ociach stale dieta. 80 je predpokladam dostojna udalost, tak neviem, ci sa setrilo na vyzdobe alebo na napade.
@mezi každý názor je názor, len domýšľavosť je vlastnosť nepekná. Ale nevadí :) Pána osobne poznám, v mojich očiach je srdečný a múdry muž, no zároveň večný srandista. Keď ma o tortu prosili, dohodli sme sa s mamkou, že ju dáme ako dar. Páčila sa mu, má rád veselé veci a zároveň nemá rád poťahovky - toť tá výzdoba. Ak by bol náhodou nejaký problém s ceduľkou "bon appétit", študujem FJ a on sa vždy, keď mu donesiem sem-tam zákusky smeje, že to raz bude moja značka ;) Zatiaľ síce nie som "tortomajster", ale k 90-tke mu už snáď urobím niečo aj podľa vášho gusta.
Si veľmi šikovná - pozerala som aj ostatné Tvoje recepty - a nápaditá. Práve tie paličky ma upútali - zaujímavé a pekné. Taktiež ma zaujíma tá výstuž - prečo? Už som robila poschodovú tortu, nepoužila som výstuž. Možno som mala menší priemer, tak to bolo v poriadku.
@Mimina (10.5.2016 22:17)

Ďakujem. :) Najmä keď sa torta preváža autom, je to istejšie, že sa jedno poschodie neprepadne do druhého. Pokiaľ je priemer menší a kilovo to nie je ťažké nie je problém, ale pri väčších a dôležitých (veľké oslavy, svadby) určite odporúčam. ;)
@Mezi (19.9.2014 18:10)

Prečo by nemal mať 80 tnik trubičky na torte? Nevedela som že trubičky sú výsostne detská záležitosť, určite zaujímavejšie ako presladená poťahova hmota, ktora z velkej časti nakoniec putuje do koša .Ja chcem niečo podobné urobit sestre na 50 tku,dopredu mi oznamila že nechce poťahovanú tortu , že sa jej to nepáči a ani nechuti.

Pridaj komentár k receptu: