Torta s čokoládovou penou a banánmi

domci4 - fotkadomci4, 7. mája 2012
Torta s čokoládovou penou a banánmi
Foto: domci4

Túto tortu som robila podľa http://somktosom.blogspot.com/2011/06/nepecena- jahodova-torta-s-cokoladovou.html :) ďakujem... Robila som ju zo želatinovým stužovačom... Už sa nebojím robiť takéto tortičky :) @yanah dúfam že Ti nevadí, že som sem dala Tvoj receptík a ďakujem Ti, zvládla som to :)

Suroviny

1 balík
150 g
200 g
250 ml
1 ks
100 ml
4 ks
 podľa % čokolády

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Do formy poukladáme bebe kekse...(ja som použila formu s priemerom 20). Poukladáme banány, ktoré si zrežeme pozdlž na polovicu. Vyšľaháme si smotanu na šľahanie a odložíme do chladu. V druhej miske si zmiešame kyslú smotanu s cukrom(podľa čokolády). Nad parou si pomaly rozpúsime čokoládu. V ďalšej miske(veľkej) si pripravíme želatinový stuťovač čiže- v 100 ml vody si zmiešame stužovač a ručným šľahačom po častiach do neho zašľaháme teplú čokoládu. Potom k tejto zmesi zašľaháme kyslú smotanu. Nakoniec do hmoty zašľaháme šľahačku. Plnku vylejeme na banány...A dáme stuhnúť na 3 hodiny do chladu alebo na noc :)

    Torta s čokoládovou penou a banánmi - obrázok 1

Diskusia k receptu

26 komentárov k receptu
@domci4 ... prečo by mi to malo vadiť :) ... práve naopak, potešilo ma, že si sa inšpirovala mojim receptom z môjho blogu :) ... niekedy si ju zase ja urobím podľa teba so stužovačom :) ... naozaj sa ti krásne vydarila, to úvodné foto je perfektné, si šikovná :)
@evelinka88 jéj to ma teší... skús aj s bielou, ja idem robiť s jahodami na narodeniny:P ďakujem za milý komentár :) robila si teda zo želatinovým stužovačom? ja sa želatiny bojím :)
chcela by som sa opýtať, či tá smotana na šľahanie musí byť 30 percentná alebo môže byť aj 33 ? Malo by to nejaký vplyv na tú čokoládovú penu? V pečení som ešte viac-menej začiatočník, preto sa pýtam :) Vďaka vopred za odpoveď :)

Pridaj komentár k receptu: