Torta pre vnučku k narodeninám fotorecept

sonulienka - fotkasonulienka, 23. januára 2015

Vnučka má krásne "18" narodeniny. Upiekla som jej takúto tortu. Vyskúšala som a tu je výsledok.

120 minút
príprava
60 minút
na 175 °C

Postup

 1. 1

  Korpus som robila tradičnú piškótu. Nebudem rozpisovať postup ten tu už mám. Krém.: Čokoládu si na jemno postrúhame pridáme šľahačku a maslo a dáme to rozpustiť. Plnka: Práškový cukor, sušené mlieko a 1 PL mlieka spolu premiešame. Maslo si vyšľaháme do peny a pomaličky pridávame cukor a mlieko. Keď to máme rozšľahané pridáme 1 PL krému. A môžeme plniť. Korpus plníme tri krát-keď máme naplnený dáme ho do chladničky. Ja som dala na dve hodiny.

  Torta pre vnučku k narodeninám (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Po dvoch hodinách tortu vyberieme natrieme čokoládovým krémom a priliepame čokoládové guličky.

  Torta pre vnučku k narodeninám (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Ja som nemala originál čokoládové cukríky ako je v recepte. Tieto som si kúpila v Metre dva balíky po 700 g. jeden balík asi okolo 5,- € ale neminula som všetky. Biele som si dokúpila na váhu. No a takto je hotová.

  Torta pre vnučku k narodeninám (fotorecept) - obrázok 3
 4. 5

  Torta v reze.

  Torta pre vnučku k narodeninám (fotorecept) - obrázok 5
 5. 6

  Na chuť plnky sa ešte musím opýtať ako chutila celkové a napíšem.

  Torta pre vnučku k narodeninám (fotorecept) - obrázok 6

Diskusia k receptu

jozka2
Mas ju prekrasnu,urcite aj tak chutnala.5
sonulienka
Ďakujem Vám potrápila som sa trochu, nie je to to pravé orechové ale snaha bola.
radost
dobrá babka..:-)
moja vnučka bude mať18 v júni..od detstva neje torty..zákusky..takže ja sa potrápim viac-bo netuším-čo výnimočné pripraviť..neporadíš..??
sonulienka
@radost ďakujem, čo keby si urobila pre Tvoju vnučku slanú tortu?
Tie sú tiež pekné. Mrkni sa robila som aj čašu aj podkovu, alebo slanú kyticu tie čo som robila na ležato nie vo váze.
jarbra
@sonulienka , velmi peknu torticku si urobila, dlho som tu nebola musim popozeraj ake ,, mnamky ,, :-) si este pridala ... odomna 5* Prajem pekny den.
martamm
@Sonulienka , tortička je jednoducho, ale efektne zdobená, páči sa mi s tými guličkami. A zaujalo ma, že do plnky dávaš sušené mlieko, ktoré jej určite dá zvláštnu chuť, skúsim pri najbližšej príležitosti. vnučke želám všetko najlepšie k tomu krásnemu veku a Tebe ešte veľa vydarených receptov
motyka
osobitá a efektná výzdoba. Ešte som takú nevidela. Podľa postupu a surovín - aj chutná. Vnučka sa iste veľmi poteší. Pripájam sa ku gratulantom. Dobrá a šikovná babička
sonulienka
Ďakujem Vám všetkým pozdrav vnučke odovzdám. @martamm počkaj keď plnku ochutnáme napíšem Ti či je dobrá. Korpus som nerobila originál lebo nemám 20 cm formu ale 23 cm tak som robila piškótu ako robievam, ale plnku a krém som robila podľa receptu uvidíme určite napíšem.
izabella929
milá tortička so všetkým, čo dievčatá ľúbia...) Všetko naj k narodeninám vnučke.-)
manya
@sonulienka ja som si kvôli tvojim tortám založila kolonku torty, do plnky naozaj toľko cukru? je to zaujímavá tortička,prekvapím dcéru k narodeninám, ešte pozháňať vhodné cukríky,
vnučke k narodeninám želám všetko dobré
sonulienka
Ďakujem @izabelk929 pozdrav odovzdám @manya tak ako som už vyššie písala počkaj keď okoštujem dám vedieť či sa ju oplatí ešte robiť, robila som ju teraz prvý krát. Určite napíšem.
medovnicek
@sonulienka tieto čokoládové guľôčky sú moje obľúbené, takouto tortičkou by si veru aj mňa potešila, už je v kk a verím, že aj vnučka z nej mala veľkú radosť:)
sonulienka
Dievčence tak plnka chutila sľúbila som Vám, že Vám napíšem. Vyskúšajte a dajte vedieť.