Sušené jablká
Sušené jablká

Sušené jablkové krekry fotorecept

sonulienka - fotkasonulienka, 21. januára 2019

Vlani bola veľmi dobrá úroda ovocia. A máme dobrých priateľov, ktorí nám dali jabĺčka. Ale aj keď každý deň ich jeme, stále ich máme ešte dosť a už začínajú trochu hniť, tak ich takto spracúvame.

60 minút
príprava
480 minút
na 2 °C

Suroviny


Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Jablká ošúpeme, zbavíme jadier a pokrájame ich na mesiačiky. Mám WS krájač a na tom to nakrájame pekne rovnomerne.

  Sušené jablkové krekry (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Poukladáme ich do sušičky, máme 9 poschodovú.

  Sušené jablkové krekry (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Na našej sušičke dáme na stupeň číslo 2 a sušíme 8 hodín.

  Sušené jablkové krekry (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Povyberáme ich na tácku, poprášime ich trochou škorice a potom si ich uložíme do pohárov. Ale niekedy robím aj tak, že ich poprášim škoricou keď sú poukladané v sušičke a idú sa sušiť. Ako kedy. Niekedy ešte na spodok pohára hodím pár klinčekov.

  Sušené jablkové krekry (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Je to veľmi lákavé večer k televízii. Sušička je dobrá vec na jeseň v nej sušíme huby a dá sa aj zelenina, dosť ju využívame - odporúčam. No ale tieto chrumkavé jablkové krekry nemajú chybu.

  Sušené jablkové krekry (fotorecept) - obrázok 5

Diskusia k receptu

11 komentárov k receptu
No teda! Já si říkala, co je v těch sklenicích na okně! A už vím! Bych brala - jak jablčka - tak křížaly. Též mám sušičku, je to velmi příjemný domácí pomocník. No a u tebe i pan manžel přiloží ruku k dílu, to se to suší! Když mám přetlak jablek, i kompot je výborná věc. Vloni jsem dostala kýbl letních jablek a hrušek, tak jsem zavařila. Maminka má radost a pochutnává si.
Práve nesiem z pivnice za vedro jablčok idem aj ja znovu sušiť lebo jesenné sú už preč ale zaujal ma váš recept s tou škoricou bude rozvoniavať celý dom dám trošku aj keď sa budú sušiť milujem vôňu škorice aj si recept uložím aby som naň nezabudla
Dievčence dúfam, že ste už tie prvé várky jabĺčok aj spapali a sušíte ďalšie. U nás už žiaľ nemáme tak sme dosušili. Nechali sme si ešte pár na zjedenie.
Robila som aj tak, že som dala škoricu pred usušením a v ďalšej dávke po usušení. Mne chutia viac tie čo sa škoricou posypali pred usušením. Chutia skvele. Vďaka za nápad.Pridaj komentár k receptu: