Špargľa s parmskou šunkou

bozulka - fotkabozulka, 4. mája 2010
Špargľa s parmskou šunkou
Foto: bozulka

Tento recept je veľmi rýchlo uvarený je to dobrá večera alebo obed keď nemáme čas.

10 minút
príprava
20 minút
tepelná úprava

Suroviny

1/2 kg
4 plátky
4 plátky
1 lyžička
príloha:
podľa potreby
1 lyžica
2 lyžice

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Šparglu očistíme a dáme variť do osolenej a osladenej vriacej vody.Dáme variť aj očstené,odlomené konce,ktoré použijeme napr. do zeleninovej polievky aj s vývarom.Varíme podľa potreby bielu,ktorú som mala varím asi 10 min.Medzi tým si očistíme zemiaky pokrájame podľa lubovôle a dáme variť alebo fritovať.Ja som použila friťák Tefal Actifry,ktorý používam často na fritovanie vysmážanie,pečenie lebo tam stačí malá lyžička oleja.Čas som nastavila na 20 min.zemiaky pokropila olejom a okorenila čiernym korením a mletou rascou.Asi 2 min.pred koncom zemiaky osolím a posypem vňaťkou.

  2. 2

    Než sa ufritujú zemiaky šparglu vyberiem zamotám do šunky a proscciutta a dám do zapekacej misky do vyhriatej rúry asi na 10 min. Dresing som urobila z 2lyžíc majolky originál,2 lyžic oliv.oleja ,citr.sťavy,spetky cukru dobre vyšlahala a poliala šparglu.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
aj by som sa dala pozvat bozulka. jedlo ma vsetko co ja rada.
bozulka aj ja, ešte som špargľu neskúsila a nemám ani veľkú odvahu, ktovie, či by mi to aj rodina jedla.... ako čo to chutí?
vieš, že takýto výborný obed sme mali v sobotu, ale s holandskou omáčkou...milujem špargľu a snažím sa ju čo najviac pripravovať takto na jar v sezóne...