Miešaný nápoj
Miešaný nápoj

Šesť skvelých drinkov na silvestrovskú oslavu

Miroslav Telehanič
barman, 31. decembra 2020
Šesť skvelých drinkov na silvestrovskú oslavu
Foto: Pravda - Robert Hüttner

Oslávte záver roka s niektorým z týchto miešaných nápojov! Zoradenie drinkov na fotografii (zľava doprava) zodpovedá poradiu receptov. V tabuľke surovín sú udané Zobraziť celý popisOslávte záver roka s niektorým z týchto miešaných nápojov! Zoradenie drinkov na fotografii (zľava doprava) zodpovedá poradiu receptov. V tabuľke surovín sú udané množstvá na prípravu 1 drinku.

Suroviny

1. Nealkoholický grepový Gin Tonic:
40 ml
20 ml
5 ml
 (prírodný)
2. Novoročné bublinky:
60 ml
100 ml
3. Time for Coffee punch:
40 ml
30 ml
80 ml
100 ml
10 ml
4. Spiced gimlet:
30 ml
15 ml
20 ml
20 ml
5. Cider spiced spritz:
100 ml
30 ml
6. Lavender Punch:
30 ml
30 ml
20 ml
100 ml

Postup

 1. 1

  Nealkoholický grepový Gin Tonic: Všetky ingrediencie spolu dáme do pohára, premiešame. Môžeme ozdobiť plátkom grepu a vetvičkou rozmarínu.

 2. 2

  Novoročné bublinky: Všetky ingrediencie spolu zmiešame v pohári. Na ozdobu môžeme použiť plátok pomaranča alebo jemne navlhčíme bok pohára a posypeme podrveným lyofilizovaným ovocím.

 3. 3

  Time for Coffee punch: Všetky ingrediencie spolu zmiešame v malom hrnci a zohrejeme na teplotu 70 stupňov. Premiešame a nalejeme do teplého pohára. Môžeme ozdobiť sušeným alebo čerstvým ovocím.

 4. 4

  Spiced gimlet: Všetky ingrediencie spolu zmiešame a vymiešame v šejkri alebo v mixéri spolu s ľadom. Cez sitko prelejeme do vychladeného pohára na stopke.

 5. 5

  Cider spiced spritz: Všetky ingrediencie spolu premiešame v pohári. Môžeme ozdobiť mätou, pomarančom alebo celou škoricou.

 6. 6

  Lavender Punch: Všetky ingrediencie spolu zmiešame v malom hrnci, zohrejeme na teplotu 70 stupňov, premiešame. Nalejeme do teplého pohára a môžeme servírovať.

Diskusia k receptu