Rýchly koláč z dvoch vajec

sovka62Sovka62, 70 ročná žena, Trnava, 27. marca 2010 17:09
Ďalšie jej recepty »

Rýchly koláč z dvoch vajecFoto: sovka62

Recept som dostala od kolegyne. Zapáčil sa mi, keď si dcéry zmysleli, že by chceli niečo sladké, o chvíľu bol koláč hotový.Je veľmi variabilný, na obrázku je slivkový s posýpkou, ale môžete ho pripraviť na viac spôsobov.

10 min
príprava
25 min
na 170 °C

Suroviny

Postup prípravy

  1. 1

    Najprv si zapnite rúru, aby sa predhriala. Kým bude pripravená, všetko budete mať na plechu. Ak chcete piecť ovocný koláč, pripravte si čerstvé, alebo zavárané ovocie. Všetky suché suroviny premiešame v mise. Mlieko, vajce a olej prešľaháme a spojíme s múčnou zmesou. Vylejeme na vymastený, múkou vysypaný plech. Vrstva cesta sa Vám asi bude zdať nízka, ale to je v poriadku, pri pečení narastie.

  2. 2

    Ovocie poklaďte rovnomerne na cesto a posypte posýpkou. Upečte. Ak do cesta pridáte namiesto prášku do pečiva kypriaci prášok do perníka a dve lyžice kakaa, upečiete chutný perník. Ak do cesta pridáte 3 lyžice kakaa a povrch pred pečením posypete čokládou nakrájanou na drobno a obalenou v múke, upečiete čokoládový koláč. Ak do cesta pridáte sekané orechy, alebo oriešky a kandizované ovocie, upečiete obdobu biskupského chlebíka. Ak do cesta pridáte 100 g kokosu, upečiete kokosový koláč. Časť cesta zafarbite kakaom, máte mramorový koláč. Fantázii sa medze nekladú, tak skúšajte.

Recept je zaradený do tagov:


TOPlist