Rýchly hrnčekový zákusok

anina6Anina6, 57 ročná žena, Humenné, 25. januára 2013 19:55
Ďalšie jej recepty »

Rýchly hrnčekový zákusokFoto: anina6

Tento zákusok je ozaj rýchly a nie až tak pracný. Všetky ingediencie sa nahádžu do jednej misky, vymiešajú a piškóta je hotová. A s plnkou tiež veľa času nestratíte. Takže hla rozpis surovín.

10 min
príprava
20 min
na 180 °C

Suroviny

1 hrnček
1 hrnček
1/2 hrnček
1/2 hrnček
1 hrnček
2 ks
1 ks
1 ks
 rôzne podľa chuti
1 ks
1 ks
1 ks

Postup prípravy

 1. 1

  Do misky si postupne pridávame múku, olej, cukor, mlieko, celé vajíčka a vanilku. Všetko pekne prešlaháme a nakoniec pridáme prášok do pečiva, ktorý pomaličky zapracujeme do piškotu. Vznikne nám piškotové cesto, ktoré je hustejšie ako klasická piškota.

 2. 2

  Cesto vylejeme na plech a naukladáme naňho ľubovoľné ovocie. Ja som mala kompotové jahody, tak som ich použila. Rúru si predhrejeme na 180 stupňov a dáme upiecť. Pečieme asi 20 minút. Ja som piekla v teplovzdušnej. Upečený koláč vyberieme a necháme vychladnúť.

 3. 3

  Za ten čas čo sa nám koláč chladí si pripravíme šlahačku s kyslou smotanou.Práškovú šľahačku si pripravíme podľa návodu a do nej pomaličky vmiešame pochúťkovú kyslú smotanu s vanilkovým cukrom.

 4. 4

  Ked je koláčik vychladený, potrieme ho pripravenou šľahačkou s kyslou smotanou. Dáme ešte vychladiť a potom konzumujeme. U nás sa veľmi nestihol schladiť, lebo moja polovička mi stála za chrbtom.

Recept je zaradený do tagov:


TOPlist