Ríbezle ku sviečkovej

hanina - bez fotkyhanina, 11. júla 2012

Takto zaváram aj brusnice ale tie ešte nie sú - tak nám poslúžia aj červené ríbezle, ktoré v tomto recepte chutia podobne.

Suroviny

1 kg
1/4 l
1 3/4 l chladná
65 dkg

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Vodu si rozdelíme. Do jedného hrnca dáme 1/4 vody a 1 l4 octu a prevaríme. Vriacou vodou prelejeme očistené a umyté ríbezle / alebo brusnice/ a hneď scedíme a necháme odkvapkať.

  2. 2

    Do druhého hrnca dáme 1 a pol l vody, cukor, scedené ríbezle a ostatné prísady./ Kúsok celej škorice, niekoľko klinčekov/. Všetko spolu varíme asi 10 minút - kým sa stratí pena. Stále miešame.

  3. 3

    Horúce plníme do flaš postavených na plech , uzatvoríme, obrátime hore dnom. Vychladnuté odložíme a používame ako prílohu ku sviečkovej, ale aj k pečenému mäsu...

Diskusia k receptu

10 komentárov k receptu
Tento recept poznám pod názvom ríbezle á la brusnice, lebo potom naozaj aj chutia ako brusnice. Je to výborný spôsob, ako spotrebovať úrodu červených ríbezlí a takto pripravené sú oveľa chutnejšie ako obyčajný kompót. Vrelo odporúčam, najmä pre tých, ktorí si nevedia zohnať pravé brusnice.
Robievam týmto spôsobom ríbezle už roky, ale keď ich varím, dávam len 150 ml vody na 1 kg ríbezlí, v recepte je až 1500 ml. Ostatné suroviny podľa receptu. Takto robené ríbezle majú chuť brusníc a po odstatí má šťava rôsolovitú konzistenciu.

Pridaj komentár k receptu: