Pudingový tart s ovocím
foodblog Medové motúzy, 3. augusta 2025

Foto: Jana Štrbková
Na domáce oslavy je ako stvorený tento pudingový tart s ovocím, ktoré vám práve rastie v záhradke.
porcie
príprava
na 170 °C
Postup
-
1
Studené maslo nakrájame na kúsky a spolu s práškovým cukrom miešame robotom s lopatkovým nadstavcom na nízkych otáčkach asi 7 minút.
- 2
Primiešame žĺtok. Múku zmiešame s práškom do pečiva, prisypeme k maslovej hmote a vymiešame dohladka.
- 3
Cesto rozvaľkáme a preložíme do 2 foriem na tart s priemerom 18 cm. Pečieme v rúre vyhriatej na 170 °C asi 25 minút.
- 4
Krém: Dve tretiny mlieka necháme zovrieť spolu s cukrom vo vodnom kúpeli. Vo zvyšnej tretine mlieka rozmiešame žĺtky a pudingový prášok. Vlejeme do horúceho sladkého mlieka a za stáleho miešania varíme asi 2 minúty na miernom ohni na hustý puding. Do horúceho pudingu primiešame maslo.
- 5
Uvarený krém nalejeme na upečené korpusy a necháme vychladnúť.
- 6
Potom ozdobíme ovocím a zalejeme čírou tortovou želatínou, ktorú pripravíme podľa návodu na obale. Necháme vychladiť v chladničke a podávame nakrájané na porcie.
Tiež koláč:
Tipy na recepty z Varechy
Tipy na články z Varechy
- 2
Diskusia k receptu