Prudko čokoládová torta fotorecept

delina - fotkadelina, 25. mája 2011
Prudko čokoládová torta (fotorecept)
Foto: delina

Recept som dostala od kamarátky, odvtedy sa šíri geometrickou rýchlosťou. Každý, kto tortu/koláčik vyskúša, prosíka o recept.

15 minút
príprava
45 minút
na 180 °C

Suroviny

250 g - min. 70% kakaovej hmoty
200 g
450 g
250 g
8 ks
200 g alebo obyčajný

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Vo väčšom hrnci na miernom ohni roztopíme na kúsky polámanú čokoládu, maslo, cukor (v pôvodnom recepte je práškový, ja používam trstinový) a šľahačku.

  Prudko čokoládová torta (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Metličkou rozšľaháme celé vajcia. Pomaly k nim prilievame za stáleho miešania čokoládovú zmes. Zmes vylejeme do maslom vymastenej tortovej formy s priemerom 23cm.

  Prudko čokoládová torta (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Rúru si predhrejeme na 180°C. Pečieme 45min. Necháme vychladnúť, dáme polevu a na min. 6 hod. dáme do chladničky.

  Prudko čokoládová torta (fotorecept) - obrázok 3
Recept je zaradený do kategórií:
Bezmäsité jedlá, Slovenská kuchyňa, Dezerty, Na sladko, Torty, Zákusky, Pečené

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Táto čokoládová záležitosť je neskutočná. Človeku vstávajú vlasy dupkom už len pri prečítaní surovín - takmer pol kila masla a pol kila čokolády! Ani pre zdravie, ani na líniu.. ale... ja som dnes kúskom tohoto šialenstva zhrešila. Chuť je famózna a torta nielen prudko čokoládová, ale aj prudko návyková. Pozitívna správa je, že viac ako jeden kúsok nezjete, tak je sýta (pochopiteľne, vzhľadom k zloženiu). Na druhej strane je to tak dobre, táto torta sa aj tak neje na množstvo, ale pre chuťový zážitok. Ďakujem @delina za recept!
1x radost
uff, ešte že si dnes doložila vetičku @delina , veď by mi táto nádhera hádam unikla. Pre mňa majú takéto dobroty bez múky čím ďalej tým väčšie čaro. Ukladám a určite musím vyskúšať. Nakrájané na drobné kocôčky, vyberať po kúskoch ako vzácnu bonboniéru, ideálne na kontrolovaný prídel. Už len nájsť toho kontrolóra
1x katka78