Plnená oblátka

Marek Pethö
šéfkuchár hotela Strachanovka v Liptovskom Jáne, 7. augusta 2011
Plnená oblátka
Foto: Pravda - Ivan Majerský
12
porcií
45 minút
príprava

Postup

  1. 1

    Plnka: cukor, vajcia a BB puding vymiešame nad parou, necháme vychladnúť. Zatiaľ roztopíme stužený tuk, necháme ho tiež vychladnúť a postupne vmiešame do pripravenej masy. Podľa potreby pridáme kakao.

  2. 2

    Oblátku natrieme plnkou, na plnku poukladáme piškóty namočené v rume, ktorý bol vopred zriedený vodou. Na piškóty natrieme zvyšok plnky, na plnku položíme opäť tortovú oblátku.

  3. 3

    Necháme poriadne stuhnúť, môžeme aj zaťažiť.

Diskusia k receptu

hubata
Krásne naaranžovaný jednoduchý recept, ktorý je určite aj dobrý. Musím si ho uložiť do KK, lebo nepečené zákusky veľmi ľúbime.
tati2008
Toto mi pripomina srnci chrbat,ale v oblatke.Ako deti sme ho lubili jest.
dorisa
Recepty z prílohy Pravda,že? už to mam preštudované, všetko. Krásny recept.
coldbery
Jednoduchy a krásny výsledok....chutný je určite...:))))
darinocka
Recept je skvelý,poznám ho ako "nepečený srnčí chrbát".Lenže tu je v surovinách uvedený stužený tuk a to je predsa Cera alebo Omega.Hera je náhrada masla,podobne ako Helia.Tak čo vlastne patrí do plnky?
evanaaa
Pán kuchár sa asi nevyzná, aj mňa to zarazilo, ale v Pravde je spomenutý len stuž. tuk, asi ten treba dať, aby stuhla plnka a nevytláčala sa. Ináč, vyzerá dobre, ako aj iné recepty odtiaľ.
orchidea
Presne ako píše @tati2008 tiež mi to pripomína srnčí chrbát, robievam často lebo je to rýchle a dobré, len to nie je medzi oplátkami ale vo forme, ale páči sa mi aj táto varianta, ukladám si.
astheart
Děvčata, splést se může každý.... Nelíbí se mi, že tady padají skoro urážky....
cica2
nádherné foto!:) To musí byť dobrota, mňam