Pizza zemiaky

jamik - bez fotkyjamik, 17. októbra 2009
Pizza zemiaky
Foto: jamik

Tento recept je z kategórie uprac chladničku.Každému sa stane,že nájde v chladničke 3 plátky šunky,kúsok takého syra,kúsok onakého,dvojcentimetrový kúsok slaniny,čo už niekto nevláda dojesť,uvarené zemiaky od včera.Tak si z toho spravíme ľahkú večeru.

3-4
porcie
15 minút
príprava
15 minút
tepelná úprava

Suroviny

300-500 g
50 g
1 ks
1-2 ks
1 ks
50 g
4-5 ks
2 lyžice

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Cibuľu očistíme,nakrájame na drobno dáme speniť na oleji,na cibuľkový základ dáme ohriať uvarené zemiaky.Všetko normál na panvici.Ak sú už zemiačky teplé,môžeme ich aj mierne opiecť,naukladáme na ne nakrájané paradajky na kolieska,papriku na rezance,zasypeme hojne pizza korením,pre mäsotaránov pridáme potrebné množstvo šunky,salámy,oravskej slaniny a iných prebytkov z chladničky.Zalejeme rozšprdlanými vajíčkami a na vrch samozrejme syr.Zakryjeme pokrievkou a necháme chvíľku na ohni,kým nezačnú vajíčka tuhnúť.Vypneme a ešte necháme chvíľku dôjsť vajíčka pod parou,čiže pod pokrievkou.

  2. 2

    Hotovo!Môžme sa najesť. Je dobré,ak so všetko nakrájeme vopred. PS.Ja to nesolím,ono je v tom soli dosť,ale ak by sa niekomu zdalo,že je to ako z jedálnička pre kardiakov,tak si to kľudne môže nasoliť podľa chuti.

Diskusia k receptu

jarco
Ľahká večera to podľa mňa nie je, iba ak ľahkosťou prípravy :-) Podobné upratovacie recepty mám aj ja, keďže som doma jediný, koho trápi kaziaci sa obsah chladničky. Ťažko to nazvať receptami, vyložím všetko čo treba spotrebovať, a improvizujem.
jamik
Jarco,
no nechám na každom nech "ľahkosť" posúdia sami.Je to fakt ľahké na prípravu a myslím,že sa po tom nebude nikomu o zbojníkoch snívať,ale to je na zvyku,kto čo považuje za ľahké.Je fakt,že oproti oproti paštéte z husaciny,sa to stratí... :)
A kdeže máš tie upratovacie recepty?Semho s nimi! Sa budem tešiť.Ako mi všetci zdrhnú z chalupy,(internáty,týždňovky) tak toho mám v chladničke neúrekom a nemám čas moc variť.No a uznaj variť pre jedného je o ničom!Tak enem tak rýchlo na panvicu,gril a taaak...
jamik
varechovna,
no skús a daj vedieť.Tak či tak budem rada,ak dáš vedieť svoj názor. :)Ak by niekomu nechutnalo bez kečupu,kľudne polej.
jarco
@jamik - no veď práve, to nie sú recepty. Vyložím si všetko čo treba spotrebovať, a improvizujem: rizoto s ľubovoľnými zvyškami, bulgur s hocičím cestoviny s hocičím, bageta zapečená s hocičím, zemiaky zapečené s hocičím, omeleta s hocičím... hneď päť receptov som dal do jednej vety :-)