Orechová torta s čokoládovo-kávovým krémom

soniatko - fotkasoniatko, 20. novembra 2011
Orechová torta s čokoládovo-kávovým krémom
Foto: soniatko

Túto tortičku som piekla synovčkovi k jeho prvým meninkam :o) Tak teda okoštujte...

Suroviny

7 ks
140g
2Pl
1Pl
2Pl
140g
3-5 kvapiek
250g
2dl
2Pl
1-2 PL
100g

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Žĺtky ,cukor, cit.štavu a uvarenú kávu spolu vymiešame do peny. Postupne pridávame zvyšné sypké suroviny a nakoniec tuhý znes z bielkov zľahka vmiešame. Dáme piecť do rúry vyhriatej na 180 a pomaly pečieme cca 45min. Skontrolujeme špáratkom a ak treba ešte 10-15min dopečieme...

  Orechová torta s čokoládovo-kávovým krémom - obrázok 1
 2. 2

  Uvaríme silnú kávu. Zlejeme ju cca2dl. nalámeme 100g čokolády a cukor podľa chuti ja dávam 2PL Golden syrupu. Na minimálnom ohni privedieme do varu a uvaríme kašu za pomoci zlatého klasu, asi 1PL rozmiešaneho v troške vody. Necháme vychladnúť. Rozmixujeme 250g masla a postupne zašľahávame uvarenú, vychladnutú kašu.

 3. 3

  Korpus rozrežeme ,jeden diel potrieme marhuľovým džemom.Spodnú čast pokvapkáme kavou zmiešanou s troskou rumu. Potrieme krémom a prikryjeme druhým korpusom s džemom tak , že na krém položíme časť natretú džemom. potrieme zvyšným krémom a ozdobíme podľa fantázie.

  Orechová torta s čokoládovo-kávovým krémom - obrázok 3

Diskusia k receptu

12 komentárov k receptu
Krásna tortička, veľa ručnej práce a trpezlivosti si pri nej vynaložila. Mňa veľmi potešila, lebo je na nej všetko jedlé, bez farbív. Ako vidno synovček sa tešil a keď si taká šikovná bude sa o chvíľu tešiť aj synček. Ukladám do KK, lebo je aj pekne ozdobená.

Pridaj komentár k receptu: