Námornícke fondue

zemo - fotkazemo, 12. novembra 2009

V mojich zážitkoch pribudlo niekoľko zaujímavostí z histórie lodných kuchýň. Tam som sľúbil, že poskytnem aj niekoľko dávnych námorníckych receptov. Tu je prvý. Trochu Zobraziť celý popisV mojich zážitkoch pribudlo niekoľko zaujímavostí z histórie lodných kuchýň. Tam som sľúbil, že poskytnem aj niekoľko dávnych námorníckych receptov. Tu je prvý. Trochu do dneška upravený.

3 - 4
porcie
30 minút
príprava
5 minút
tepelná úprava

Suroviny

500 g
200 g
2 PL
250 ml
1 KL
1/2 KL
750 ml
Postup

  1. 1

    Filé umyjeme, osušíme a pozdĺžne rozrežeme. Vzniknú nám asi 5 cm dlhé pásiky, ktoré pokvapkáme šťavou z citróna a necháme asi 30 minút stáť. Osušíme a zavinieme. Krevety necháme rozmraziť pri izbovej teplote a dáme ich odkvapkať.

  2. 2

    Dary mora uložíme do misiek. Do hrnca na fondue nalejeme slepačí vývar a víno. Ochutíme sójovou omáčkou, sherry a chilli omáčkou. Necháme slabo vrieť na variči, prísady napichujeme na vidličky a varíme vo vývare. Podávame s bielym chlebom, horčicovou omáčkou s mandľami a olivami, bielou cibuľovou omáčkou, brusnicovou šľahačkou, kaviárovou šľahačkou. Alebo len tak, keď ste leniví, vy suchozemskí červiaci!

Diskusia k receptu

SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia