Mikrovlnené raňajky pre dvoch fotorecept

stefanm - fotkastefanm, 22. apríla 2015
Mikrovlnené raňajky pre dvoch (fotorecept)
Foto: stefanm

Toto je práca o tom, že pokiaľ ešte máme partnera, mali by sme raňajkovať spolu a nie o tom, že je to všetko spracované v mikrovlnke!!! Preto vás prosím, ak chcete prípadne recept nejako okomentovať, nezameriavajte sa na spôsob jeho prípravy ale na dôvod. Recept má vo vás vyvolať pocit šťastia zo spolunažívania. Či už šťastného, bežného alebo hoci aj neznesiteľného, ale predsa len spoločného.

2
porcie
5 minút
príprava
10 minút
tepelná úprava

Suroviny

2 ks
1 štipka
1 ks
4 plátky
2 krajce
1 ČL
2 ČL
1 dcl

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Dnes ráno som bol zobudený už o štvrtej. Po zverejnení receptu pridám kým-čím. A tak som si v duchu rozmýšľal čo nám s manželkou pripravím na raňajky. Ale zabudol som, že je zase na diéte tak som si to nakoniec zjedol sám. Do mikrovlnky dáme variť trištvrte hrnčeka vody, po minútke varenia pridáme lyžičku instantnej kávy (pozor! opatrne), dva lyžičky cukru a dolejeme mlieko.

  Mikrovlnené raňajky pre dvoch (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Vo vhodnej nádobe rozmiešame posolené vajíčka s cibuľkou a na plytkom tanieri nimi zalejeme plátky syra. Vložíme do mikrovlnky a na najväčšom výkone varíme asi desať minút, kým sa nám nevytvori pevná vajíčková hmota.

  Mikrovlnené raňajky pre dvoch (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Čas využijeme na umytie a upratanie použitého riadu a ...

  Mikrovlnené raňajky pre dvoch (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  ... prípravu chrumkavých hrianok, ktoré potrieme cesnakom.

  Mikrovlnené raňajky pre dvoch (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Vajíčkovú hmotu so syrom oddelíme od taniera, pokrájame na štyri časti a ...

  Mikrovlnené raňajky pre dvoch (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  ... preložíme na hrianky. Podľa chuti dochutíme, ja som použil strúhaný syr a ...

  Mikrovlnené raňajky pre dvoch (fotorecept) - obrázok 6
 7. 7

  ... zbytok cesnaku.

  Mikrovlnené raňajky pre dvoch (fotorecept) - obrázok 7
 8. 8

  Doplníme sezónnou zeleninou a podávame. Pri stolovaní som si už nachystal aj desiatu aby som ju potom mal poruke pri práci, ktorú mi na dnes určí manželka (ešte neviem čo).

  Mikrovlnené raňajky pre dvoch (fotorecept) - obrázok 8
 9. 9

  Pokiaľ len trošku môžete, raňajkujte s partnerom. Veď aj v mojom hudobnom gastrovideoklipe som nemohol pridať nič iné ako pesničku pána Gotta - Když muž sa ženou snída. Alebo áno??

  Mikrovlnené raňajky pre dvoch (fotorecept) - obrázok 9

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
@evusik pozri ako dopadol náš plynový kombinovaný sporák asi po štyroch rokoch práce! Montér, čo nám bol zapojiť nový povedal, že to bola presne vtedy vyrobená jedna špatná séria plechov a že sa s tým oprieskaním smaltu v poslednej dobe často stretáva. My si svoje spotrebiče vážime a majú u nás dobrú starostlivosť. Ale na tento sme nemali šťastie.Ja viem, že by to malo vydržať viac ako štyri roky ale nevydržalo. Tak dúfam, že nový ma tak skoro nesklame.
V poslednej dobe je vo veľa elektronicky riadených výrobkoch nastavená jedna súčiastka tak aby sa hneď po dvoch rokoch sa pokazila. Jej výmena je skoro taká drahá ako nový spotrebič tak si kúpiš nový. Podvádzajú nás všade!!!