Mandľové mlieko

natt - fotkanatt, 21. apríla 2013
Mandľové mlieko
Foto: natt

Orechové mliečka už nájdete všade. Sama som si ich kupovala a veľmi mi chutili, a však minule som sa rozhodla vyrobiť si jedno také doma a bola som nadšená! S tým kupovaným sa to nedalo porovnať. Môj brat , veľký milovník mlieka sa nechal nahovoriť na ochutnávku, a páčilo sa mu! Teraz za mnou chodí každý deň drankať "trošku" orechového mliečka alebo nejaký ten koktailik. Tak sa veľmi teším že sa dal na túto zdravšiu alternatívu. A čo vy? :)

Suroviny

100 g

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Mandle dáme namočiť do vody na 12 hodín. 100g mandlí je približne na 500ml mlieka. Mandle vysypeme do mixéru a pridáme vodu. Ak sme dali šálku mandlí pridáme šálku vody. A mixujeme, čo najdlhšie, pozor však na vysokovýkonné mixéry aby sa neprehriali.

 2. 2

  Keď už máme mandle dostatočne rozmixované obsah mixéru precedíme cez látku či gázu, tak aby nám zostalo v nádobe len čisté mliečko a rozmixované mandle sa zachytili na gáze. Potom zo zostatku mandlí ešte riadne vymačkáme mliečko a už je to hotovo! Môžme pridať trošku medu alebo štipku soli.

 3. 3

  Rozmixované mandle ktoré nám zostali na gáze nemusíte vyhadzovať, môžte ich napríklad usušiť a použiť namiesto časti múky pri pečení,koláče sú o to lahodnejšie! :)

 4. 4

  TIP: Takýto koktail som robila svojmu bratovi a veľmi mu chutil. Je tam mandlové mliečko, maliny a dopredu namočené hrozienka na osladenie (alebo banán). Všetko rozmixujeme a je to hotovo. Mňamka ako vyšitá! Na zdravie :)

  Mandľové mlieko - obrázok 4
Recept je zaradený do kategórií:
Nápoje, Nealko, Rýchla príprava (do 30 min.)

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
@ obsah tuku v tomto mlieku je taktiež vysoký, a však je to tuk rastlinný nie živočíšny. Okrem toho mlieko s živočíšnym pôvodom obsahuje látku kazein ktorá spôsobuje závislosť a to neznie moc zdravo všakže? :)Mliečko od kravičiek či iných zvieratok poškodzuje pleť,zahlieňuje, odvápňuje kosti a ešte dalšie a dalšie nevýhody. Zdravé a nezdravé sa nezakladá len na obsahu tukov a cukrov v potravinách veľa záleží na tom aké sú so tuky (či cukry) a odkiaľ pochádzajú. Tiež ide aj o podiel vitamínov ktoré sme schopný z tohto snehovobieleho nápoja získať :)
1x pinkaa
kravské mlieko odvápňuje kosti ??? ach jáj, tieto "zdravé" názory... skoro všetci sme na ňom vyrástli a sme zdraví. recept na mandľové mlieko beriem, ale ako náhrada kravského mlieka určite nie.
1x pinkaa
@natt : Iste máš na svoje tvrdenia nejaký relevantný zdroj informácií, prosím ťa uveď ho, aby sme predišli zbytočnému zavádzaniu verejnosti. Kým to pohľadáš, mrkni na toto:
 www.pluska.sk/izdravie/zdrava-vyziva/zdrave-potraviny...

Mlieko zahlieňuje.
Nie. Je to mýtus, ktorý žiaden seriózny výskum nepotvrdil. Zdravý detský organizmus mlieko nezahlieňuje, naopak, prospieva mu, pretože obsahuje prepotrebný vápnik. Nie je preň záťažou, bez problémov ho strávi. Deti so zdravotnými problémami, najmä v dôsledku alergie na túto potravinu alebo neznášanlivosti mliečneho cukru, intolerancie laktózy, majú po konzumácii mlieka a mliečnych výrobkov ťažkosti, preto sa z ich stravy vylučujú.
1x pinkaa