Mamkina kapustnica

amka - bez fotkyamka, 15. decembra 2009

Toto je vianočná kapustnica, ktorá veľmi chutí nielen celej mojej rodine, ale aj kolegom v práci. Je tradičná a varím ju každý rok, lebo je žiadaná. Recept vznikol podľa vlastnej fantázie.

12
porcií
20 minút
príprava
40 minút
tepelná úprava

Suroviny

1 kg
0,5 kg
0,5 kg
50 g
2 hlávky
4 ks
250 g
1 ks
1 ks
 podľa potreby
100 g

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Pokrájanú cibuľu speníme na oleji, opatrne pridáme sladkú papriku, aby sa nespálila. Priložíme kyslú kapustu, podlejeme horúcou vodou a dáme do nej uvariť údenú klobásku. Po niekoľkých minútach ju vyberieme a dáme vychladiť. Ku kapuste pridáme namočené sušené huby, po troške pridáme čierne korenie a vegetu a uvaríme do mäkka.

  2. 2

    Medzitým si zvlášť rozbijeme vajíčka, pridáme 1,5 hlávky pretlačeného cesnaku, vegety, za lyžicu oleja a čierne korenie. Vidličkou vymiešame a zahusťujeme strúhankou na nie príliš tuhé, ani príliš riedke cestičko. Môžeme ho vylepšiť pridaním na drobno nakrájaným údeným mäsom alebo klobáskou. Z cestíčka vytvarujeme guľky, ktoré obalíme v strúhanke, aby sa nelepili. Tie pridáme do vriacej kapustnice, môžeme pridať aj sušené slivky.

  3. 3

    Postrúhame zemiak a zvyšný cesnak a zahustíme tým kapustnicu. Nakoniec pridáme pokrájanú klobásku a pokrájané údené mäso a podľa potreby dochutíme soľou a pálivou paprikou. Na druhý deň chutí lepšie a vydrží aj niekoľko dní. Táto dávka je pre viacčlennú rodinu a na viacej dní.

Diskusia k receptu

13 komentárov k receptu
Vianočná kapustnica by na kresťanskom Slovensku mala byť bez klobás a iných mäsitých príloh. My robíme "pôstnu" len s vlastnoručne nazbieranými dubákmi a na záver ju dochucujem medom!!! Sme piati a robíme ju "len" v 14 l hrnci. Menej sa neakceptuje. Robíme ju len na Vianoce a na Silvestra, ale tá vianočná je vždy naj-naj....
by mala byť...kto to povedal? Hriech nie je to, čo dáme do úst, ale to, čo niekedy z úst vychádza. Podľa mňa kapustnica bez klobásky nie je kapustnica ale obyčajná kapustová polievka.
Prepáč, hovoril som o kresťanských zvykoch... Na Vianoce držíme celodenný pôst, o to nám potom večer lepšie chutí. Kapustnica s klobáskou je jedlo, ktoré máme veľmi radi cez všedný rok - aj teraz ju máme uvarenú, ale Vianoce sú len raz. Možno, keby si ju ochutnala, zmenila by si názor :-) Pekná Vianoce... A dobrú chuť!
Aj mne to príde čudné, že do kapustnice dáke knedle. Ale počula som už o tom. Robievajú to asi na východnom Slovensku a tuším sa to volá že slepá kura. Alebo nie?
Tak to má byť... ku klobáske guľky patria... Potom sú aj tie Vianoce veselšie...Oceňujem všadeprítomný cesnak...mňam... a dobrý nápad... zahustenie postrúhaným zemiakom... Zo samej kapusty človeku by iba viacej vyhladlo :D
Monzy, to dochutenie medom je pre mňa nové, je to zaujímavé. Môžeš mi dať recept na tú vašu pôstnu vianočnú kapusticu? Ja už nejaký rok sledujem špeciálne recepty na kapustnicu a fascinuje ma, ako rozlične sa robia. Ja ešte stále nemám objavenú "tú moju".
kapusta to nie a ešte z parkami viskušajte običajne parky v pive tu je taky recept ja som to uš skušala je to vinikajuce a ja sa volam ildiko a laslo z filmu zo susedov
kapusta to nie a ešte z parkami viskušajte običajne parky v pive tu je taky recept ja som to uš skušala je to vinikajuce a ja sa volam ildiko a laslo z filmu zo susedov
Aj my jeme vianočnú kapustnicu 2-3 dni ,ale to sme iba dvaja.Tento guľkový recept sa mi veľmi pozdáva. Ďalšie Vianoce - ďalší nový recept. Ďakujem.

Pridaj komentár k receptu: