Mamkina kapustnica

amka - bez fotkyamka, 15. decembra 2009

Toto je vianočná kapustnica, ktorá veľmi chutí nielen celej mojej rodine, ale aj kolegom v práci. Je tradičná a varím ju každý rok, lebo je žiadaná. Recept vznikol podľa vlastnej fantázie.

12
porcií
20 minút
príprava
40 minút
tepelná úprava

Suroviny

1 kg
0,5 kg
0,5 kg
50 g
2 hlávky
4 ks
250 g
1 ks
1 ks
 podľa potreby
100 g

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Pokrájanú cibuľu speníme na oleji, opatrne pridáme sladkú papriku, aby sa nespálila. Priložíme kyslú kapustu, podlejeme horúcou vodou a dáme do nej uvariť údenú klobásku. Po niekoľkých minútach ju vyberieme a dáme vychladiť. Ku kapuste pridáme namočené sušené huby, po troške pridáme čierne korenie a vegetu a uvaríme do mäkka.

  2. 2

    Medzitým si zvlášť rozbijeme vajíčka, pridáme 1,5 hlávky pretlačeného cesnaku, vegety, za lyžicu oleja a čierne korenie. Vidličkou vymiešame a zahusťujeme strúhankou na nie príliš tuhé, ani príliš riedke cestičko. Môžeme ho vylepšiť pridaním na drobno nakrájaným údeným mäsom alebo klobáskou. Z cestíčka vytvarujeme guľky, ktoré obalíme v strúhanke, aby sa nelepili. Tie pridáme do vriacej kapustnice, môžeme pridať aj sušené slivky.

  3. 3

    Postrúhame zemiak a zvyšný cesnak a zahustíme tým kapustnicu. Nakoniec pridáme pokrájanú klobásku a pokrájané údené mäso a podľa potreby dochutíme soľou a pálivou paprikou. Na druhý deň chutí lepšie a vydrží aj niekoľko dní. Táto dávka je pre viacčlennú rodinu a na viacej dní.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Tak to by ma ani vo sne nenapadlo,dávať do kapustnice nejaké knedličky. Ja to skúšať nebudem,ale proti gustu......
No, nevyskúšaš a nevieš o čo prichádzaš, ale asi nie si gurmán...
Vianočná kapustnica by na kresťanskom Slovensku mala byť bez klobás a iných mäsitých príloh. My robíme "pôstnu" len s vlastnoručne nazbieranými dubákmi a na záver ju dochucujem medom!!! Sme piati a robíme ju "len" v 14 l hrnci. Menej sa neakceptuje. Robíme ju len na Vianoce a na Silvestra, ale tá vianočná je vždy naj-naj....