Malinový sirup

aroooo - fotkaaroooo, Želiezovce, 26. júna 2011

Ďalší vynikajúci domáci sirup.

30 plus vylúhovanie minút
príprava

Suroviny

1,5 kg
2 litre
5 dkg
90 dkg na l liter šťavy

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Maliny rozmiešať s vodou, pridať kys. citrónovú, premiešať a nechať 24 hod. stáť. Potom čistý smaltovaný hrniec ovinúť čistou utierkou/alebo nepoužívaná čistá obliečka z malého vankúša/naliať na ňu maliny a nechať 24 hod odkvapkávať niekde v kúte,ja som to zviazala,zavesila na varechu nad hrncom. Šťavu odmerať a pridať do nej na l liter šťavy 90 dkg cukru, zamiešať a nechať variť 2-3 min./zberať špinavú penu/. Horúce naliať do čistých fliaš,nepriepustne uzavrieť.Ja som ich strčila ešte pod deku chladiť./nesterilizuje sa/

  2. 2

    Takto som pripravovala aj višňový sirup a čo mi zostalo v textilnom vrecku po odkvapkaní šťavy som hodila do hrnca,prisypala cukor a bol z toho najsamlepšejšejší višňový lekvár.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Všetky asi v týchto dňoch zavárame, varíme džemy, sirupy, likéry, iste má každá z nás osvedčený spôsob. Ja pre pohodlie varím sirup v " sokovarke" - je to starý pekelný stroj ešte zo ZSSR, ale navarila som v ňom za tie roky nespočítateľné množstvo sirupu , od čiernych ríbezlí, cez maliny, višne, černice, jablká... Ale na "liek" robím iba ovocie, cukor a vo fľašiach sterilizujem. Tak , ako Ty, robievala moja mama aj s tou dekou.
@garanco ,neviem si predstaviť, čo je za "baľšaju techniku", nie je to čo u nás voláme tuším naparovací odšťavovač , ktorý pozostáva z 3 nádob,do vrchnej dierkovanej ide ovocie,stred tam to odkvapkáva a spodok je voda?
Presne je to ono!, ale názov používame doma originálny jednoducho sokovarka ( v preklade to je nádoba na varenie šťavy).