Kolienka s vajcom

majok - fotkamajok, 14. júla 2011

Asi to nie je recept hodný Varechy. Ale keď prídeš domov neskôr, manželka je služobne preč a doma kvíli dieťa "vo vývoji" od hladu, tak je to asi to najlepšie a najrýchlejšie, čo môžeš urobiť. Chlapci vo veku 13 rokov majú predstavu, že to najlepšie pre nich je neprerušovaný prísun jedla. ... :-)

5 minút
príprava
20 minút
tepelná úprava

Suroviny


Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Uvar kolienka podľa návodu na obale. Počítaj 3 hrste na jednu osobu. Kolienka by mali byť "tak akurát". Až budú uvarené, sceď ich a vráť späť do hrnca.

  2. 2

    Hrniec vráť na oheň a pridaj olej. Ak Ti chutí viac masť, tak použi masť. Kolienka miešaj rýchlo aby nezhoreli, ale zároveň opatrne aby sa nerozbili. Opraž kolienka len tak trochu.

  3. 3

    Pridaj vajcia. Počítaj dve vajcia na osobu a opäť miešaj. Prihrievaj dovtedy, až budú vajcia takej konzistencie (to je slovo!), ako Ti to vyhovuje. Odstav z ohňa. Osoľ a opepri podľa chuti. Podávaj s kyslou uhorkou, kapustou a kečupom. Ak Ti dieťa povie, že už nevládze, si dobrý.

Diskusia k receptu

19 komentárov k receptu
..dieťa vo vývoji to už ani šatiť, ani živiť (si neraz povzdychnem) :o))) Ale túto improvizáciu mám osvedčenú aj ja,hoc môj potomok vo vývoji ma rád k tomu ešte opraženú slaninku alebo salámu (čo zrovna chladnička dá)
Recept veľmi vhodný do súčasnej doby ,pretože tým čo vláda rozdáva cestoviny príde každý recept vhod ,len neviem ,či budú mať na tú masť a vajcia.
Občas, pre zmenu od tých fajnových ( haha) jedál si aj ja urobím buď halušky s vajcom, ale to je pre rýchloubiehajúci čas zdĺhavé pre tých, čo sa ponáhľajú, alebo široké rezance, dám na ne nadrobno krájanú popraženú slaninku ( ako na bryndzáky) a uhorku k tomu.
Aj ja mám dve vnúčatá "vo vývoji na chalupe". A pomaly sa nehnem od "plotny". Klasika: neskoré raňajky, obed, ovocie, olovrant, večera a niečo popri palci priebežne! Ešte aj tá malá začína jesť ako dospelák, doteraz len zobkala. Ináč vajíčkové cestoviny alebo halušky s kyslou uhorkou alebo hlávkovým šalátom mám aj ja rada.
moje dieťa prišlo zo školy v prírode a na otázku čo tam jedol nasledovala odpoveď špagety s grankom, takže ,ak sa Tvoje tvorivé varenie bude musieť opakovať vyskúšaj, možno bude chutiť aj Tvojmu potomkovi.
Sestra prave vyjeda kebab. Nasi sli prec a mam si kupit grilovane kura alebo pizzu. Kaslem na to chcem nieco zdravsie. Super recept dakujem :)

Pridaj komentár k receptu: