Koláč troch chutí bez múky

pupava - fotkapupava, 15. marca 2014
Koláč troch chutí bez múky
Foto: pupava

Názov som zvolila podľa toho, že do koláča idú tri suroviny ako základ. Bol to skôr experiment, od ktorého som prakticky ani neočakávala, že vyjde a bude držať tvar, ale príjemne prekvapil aj tvarom aj chuťou, tak vám ho pridávam, skúste. Nepridávala som ani múku, ani cukor, ani vajíčka.

Suroviny

Základ:
200 g
1 hrnček
1 ks
Vrchná časť:
300 g
3 ks
200 g
2 ks
2 PL

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Ovsené vločky si necháme asi 10 minút v horúcej vode, potom ich zmixujeme. Vznikne lepkavá hmota, do ktorej pridáme nasekané oriešky a rozomletý banán. Všetko zmiešame a celú túto hmotu dáme do formy na pečenie vystlanej papierom na pečenie.

 2. 2

  Datle a slivky si necháme odmočiť, potom zmixujeme. Pridáme dva rozomleté banány, rozmixované jablká a javorový sirup. Celú hmotu premiešame a vložíme do formy na hmotu z ovsených vločiek. Snažíme sa vrch rozotrieť čo najrovnomernejšie.

 3. 3

  Necháme piecť asi pol hodinu na 200 °C, priebežne kontrolujeme, dosť to zrejme závisí od rúry, naša v poslednej dobe trochu štrajkuje. Po dopečení som ešte na 10 minút nechala zapnutý ventilátor v trúbe. Potom vyberieme a necháme vychladnúť. Podávame, snáď vám bude chutiť rovnako ako nám :)

 4. 4

  Musím doplniť, že tej vrchnej hmoty mi ešte ostalo celkom dosť. Urobila som teda to, že som do nej pridala 2 PL kakaa a hrsť orieškov, celé som to ešte trochu premixovala a dala som do mištičky. Tú som dala do mrazničky a momentálne je z tejto hmoty výborná dreň :)

Diskusia k receptu

2 komentáre k receptu

Pridaj komentár k receptu: