Kokosové úliky

danda3 - fotkadanda3, 9. septembra 2012
Kokosové úliky
Foto: danda3

Odkedy som recept objavila na MMB u Márie P. (teleflex), robievam ich veľmi často. Sú vhodné na rôzne príležitosti, robila som ich na svadbu (ani v horúcom počasí sa im nič nestane), promócie, oslavu narodenín, ale aj na kar. V pôvodnom recepte sú ešte namáčané do bielej čokolády.

60 minút
príprava

Suroviny

300 g
100 g
150 g
1 ks
 na spodnú časť úlikov

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Kokos, cukor, sušené mlieko a salco zmiešame, salco pridávame postupne podľa potreby, kým sa všetko nespojí.

  Kokosové úliky - obrázok 1
 2. 2

  Hotové cesto. Kúsok cesta odoberieme, trošku namočíme do cukru alebo kokosu a vtlačíme do formičky na úliky (používam tú najmenšiu - dá sa otvárať), prstom urobím jamku, naplním nutelou a priložím piškótu (najlepšie sú hnedé), otvorím úlik a vyberiem. Takto pokračujem, kým neminiem všetko cesto, nefotila som už, pretože som mala ruky od cesta. Nepolievam žiadnou čokoládou, nechávam ich takéto "holé". Úliky plním aj krémom, ktorý mi ostal z pečenia, ale keď nemám, poslúži aj čokoládová nátierka. Necháme ich sušiť, potom vložíme do košíčkov a schováme do krabice. Pozor, míňajú sa rýchlosťou svetla. :D:D:D

  Kokosové úliky - obrázok 2
 3. 3

  Svadobné úliky - tiež dve dávky. Z jednej dávky som urobila cca 60 - 70 úlikov, ale tých najmenších.

  Kokosové úliky - obrázok 3

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
ahoj, chcem sa len pochvalit... tak som ich vyskusala tie uliky... spravila som len polovicnu davku, vyslo mi ich 41, ochutnala som jeden a su vyborne ale po zjedeni viac kusov asi hrozi sacharidovy sok :) velmi mi to cesto pripomina rafaelo :) priatel si k nim v noci sadol a rano som ich nasla len 33... takze mali uspech... DAKUJEM krasne za skvely recept.
1x danda3
Veľmi sa mi páčia,kokosové som ešte nerobila,vyskúšam.