Julkin rýchly orechový koláč

laci - bez fotkylaci, 18. októbra 2013

Tento recept som dostal od mojej milej kolegyne Julky . Jednoduchý , rýchly a veľmi chutný .

5 minút
príprava
20 minút
na 180-200 °C

Suroviny

Cesto:
20 PL
350 g
4 PL
12 dkg
35 dkg
1 PL
Poleva:
10 dkg
10 dkg
2 PL
2 PL
1 bal.
Postup

  1. 1

    Mlieko , cukor , džem , orechy vymiešame , pridáme múku , sódu bikarbónu, premiešame a vylejeme na vymastený plech , resp. na papier na pečenie. Pečieme cca 20 min.

  2. 2

    Pripravíme polevu : V miske rozpustíme maslo, pridáme cukor , mlieko , kakao a zlatý klas. Dáme na mierny plameň . Za stáleho miešania ohrievame a chvíľku povaríme. Mierne vychladnutý koláč vyklopíme na hladkú stranu a polejeme polevou.

  3. 3

    Teraz nám už zostáva chrániť ten koláč , aby sa každému ušlo.. :-D

Diskusia k receptu

fialka49
Máš pravdu, tento istý orechovník nestihol ani vychladnúť a už sme z neho ako deti potajme "odštibrávali". Veru ho cez víkend upečiem, mám recept po mojej maminke.
monnikka
to vyzerá zaujímavo, aj tá poleva sa mi veľmi páči, musím vyskúšať
evanaaa
Aj mne sa páči, a ako vidím, ani vajíčka doň netreba, tie sa ušetria na inú maškrtu. Ani na suroviny nie je náročný, jedine tie orechy keby boli.
sovka62
Pred chvíľou som dopiekla, už tuhne poleva a ledva čakám, kedy ochutnám. Ale 5 hviezdičiek som ti pridelia už teraz, vyzerá výborne a je naozaj rýchly.
1x laci
laci
Sovka , ďakujem Ti pekne , verím že Ti chutil !
methi
Prave som si vybrala, co upeciem na Vianoce miesto mnozstva drobnosti.
yanai
Akurát som rozmýšľala, čo by som mohla doma upiecť, keď už sú tie jesenné prázdniny. Tento koláč zaiato urobím, aj orechov máme do bludu, takže by to nemal byť problém :)