Inšpiračná torta

johny46 - fotkajohny46, 17. septembra 2013
Inšpiračná torta
Foto: johny46

Toto je len niečo ako inšpirácia, keby niekto potreboval nápad na výrobu torty. Túto tortu som robil švagrinej pre jej šéfa na narodeniny. Bohužiaľ som sa pozabudol a tak vám môžem poskytnúť len finálne fotky, no nejaký popis tam pridám.

Suroviny

  na plnenie

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Tortu vyrobíme podľa chuti, čo však nebudem popisovať, nakoľko je ich tu na vareche habadej. Tortový korpus, alebo lepšie povedané hotovú tortu natrieme krémom abu nám držala čokoláda. Na čokotransfér nanesieme roztopenú čokoládu a necháme stuhnúť. pred tým si však ale vystrihneme čokotransfér do potrebnej veľkosti. Keď čokoláda stuhne, priložíme ju na natretý korpus a opatrne stiahneme fóliu z čokotransféru.

  Inšpiračná torta - obrázok 1
 2. 2

  Z poťahovej hmoty si vyrobíme primerane hrubé a široké pásiky, ktoré ozdobíme pomocou otlačovacích formičiek podľa vlastného výberu. Ja som použil kúpnu hmotu značky Satin Ice , čo je vynikajúca belgická čokoláda s nádhernou vôňou. Objednal som ju po internete a som s ňou veľmi spokojný. Z tej istej hmoty je aj rúčka a klipsa. Ako nity boli použité obyčajné cukrové perličky.

  Inšpiračná torta - obrázok 2
 3. 3

  Nakoniec urobíme horúcim nožom po obvode presne v strede zárez do ktorého nastriháme a nastrkáme imitáciu peňazí. Tie sú s jedlého ryžového papiera a dajú sa taktiež zohnať na internete. Myslím, že torta vyzerá dosť dôverihodne a že sa vydarila. Ešte keby niekto nevedel, čo je čokotransfér, tak je to fólia na ktorej je nanesený nejaký farebný vzor z kakaového masla. Je ich dosť rôzneho druhu a dajú sa zohnať po internete, alebo v špecializovaných predajniach pre cukrárov.

  Inšpiračná torta - obrázok 3

Diskusia k receptu

21 komentárov k receptu
Pridávam sa k ostatným. Poteší to oko a myslím že aj chuťové poháriky. Tiež máš u mna to najvyššie ocenenie. A Tvoje recptíky mám uložené a aj ich pretváram do jedlej podoby. Vdaka si šikovný chalan.
tak mňa si teda inšpiroval, ba priam nakopol :-) mám piecť jednu narodeninovú tortu a toto by bola bomba :-) krásna precízna práca, každý detail je dokonalý.... niet čo dodať....
Pri prvom pohľade som myslela, že je to obložené čokoládovými trubičkami, ale keď som sa pozrela lepšie /vzala som si okuliare/, nevychádzam z údivu. Fantázia ti teda naozaj nechýba a chválim, že sa s ňou s nami dokážeš takýmto spôsobom podeliť. Už som si tvoj nápad uložila, ja síce tiež urobím rôzne torty, ale chýba mi obyčasjne kus tej tvojej fantázie, či inšpirácie. Ďakujem a ešte raz gratulujem k vydarenému dielu.

Pridaj komentár k receptu: