Fazuľová polievka s kyslou kapustou

bozulka - fotkabozulka, 13. februára 2010

Toto je jedna z najoblubenejších mojich polievok.Je to polievka môjho detstva,ktorú varievala moja teta Anna.

5-6
porcií
30-40 minút
príprava

Postup

  1. 1

    Fazuľu umyjeme a namočíme deň dopredu.Uvaríme s novým a čierným korením skoro do mäkka,pridáme kyslú kapustu,najemno posekanú cibuľu,bobkové listy,osolíme/nie veľa/ pridáme bujon alebo vegetu,môže byť aj trošku mleté čierne korenie,, Varíme 10-15 minúť.Rozmiešame smotanu s hladkou múkou a pomaly opatrne vlievame do polievky.Necháme ešte povariť za občasného pomiešania 10-15 minút.Dochutíme kto má rád pikantné chilli omáčkou /opatrne/ troškou cukru. K polievke podávame slané osúchy/ smotanový/ ten mám veľmi ráda, Ozdobíme vetvičkou kôpru. Takto sa dá uvariť aj šošovica.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Robievam aj takú s rezancami , ja osobne ju mám ráda, ale deťom to bolo moc /husté/ ináč fazulu mám rada na každý spôsob.
Ja ju robím,podobne ale pidám ešte klobásku a hrubé rezance...nedávam tam smotanu,cukor...inak je to výborné jedlo...
Aj my ju robíme podobne a radi.Len dávam viac šťavu z kapusty-netreba soliť a zvlášť uvarím na drobno nakrájaný zemiak a prídám tam aj s tou vodou.A všade,kde sa dá-používam miesto cukru med.Teda na záver hotovej polievky pridám trocha medu( ten nemá vrieť,už nad 5O°C stráca vitamín C).A máme ju tak radi,ako aj Ty ,Bozulka :-)