Farebná roláda

droetker - fotkaDr.Oetker, potravinárska spoločnosť založená v roku 1891, 17. júla 2013
Farebná roláda
Foto: droetker

Komerčný recept

45 minút
príprava
12 minút
tepelná úprava

Suroviny

Cesto:
4 ks
100 g
1 bal
120 g
1 zarovnaná ČL
2 zarovnané ČL
Náplň:
250 ml
100 g
z 1 citróna
250 ml
1 bal
1 ČL
2 ks

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Na prípravu cesta vyšľaháme elektrickým ručným šľahačom vajcia s cukrom a vanilínovým cukrom do peny. Múku s kypriacim práškom zmiešame a preosejeme do vyšľahanej peny. Všetko dôkladne premiešame.

 2. 2

  2/3 cesta nanesieme pomocou stierky na plech (30 x 40 cm) vyložený papierom na pečenie. Cesto nanášame v pruhoch tak, aby medzi nimi vznikli medzery. Do zvyšného cesta opatrne vmiešame preosiate kakao a vyplníme ním medzery na plechu. Pečieme v predhriatej rúre.

  Elektrická rúra: 200 °C
  Teplovzdušná rúra: 180 °C
  Plynová rúra: stupeň 4

  Doba pečenia: asi 12 minút

 3. 3

  Piškótové cesto ihneď po upečení vyklopíme na práškovým cukrom posypaný papier na pečenie a papier zvrchu stiahneme. Cesto potom prikryjeme vlhkou utierkou.

 4. 4

  Na prípravu náplne zmiešame pochúťkovú smotanu s práškovým cukrom a citrónovou šťavou. Vyšľaháme smotanu a pridáme ju do náplne. Želatínový stužovač pripravíme s vodou podľa návodu na obale a spolu s rumovou arómou vmiešame do smotanovej náplne. Všetko dôkladne premiešame.

 5. 5

  Hotovou náplňou rovnomerne potrieme vychladnutú piškótu. Broskyne nakrájame na malé kúsky, pokladieme ich na náplň a uložíme na 10 minút do chladničky. Potom zákusok zrolujeme do rolády a dáme na 2 hodiny do chladničky stuhnúť.

Recept je zaradený do kategórií:
Múčne jedlá, Dezerty, Na sladko, Zákusky, Pečené, Komerčné tagy, Dr. Oetker

Diskusia k receptu