Easy 3 lievance

lovemuffin - fotkalovemuffin, 1. októbra 2014

Lievance o troch surovinách, veľmi jednoduché, rýchle a chutné. Navyše bez múky, cukru či mlieka... čiže vhodné pre ľudí s alergiou na lepok a Zobraziť celý popisLievance o troch surovinách, veľmi jednoduché, rýchle a chutné. Navyše bez múky, cukru či mlieka... čiže vhodné pre ľudí s alergiou na lepok a laktózu!

1
porcia
10 minút
príprava

Suroviny

Na 3-4 ks potrebujeme:
1 ks zrelý
1 ks

Postup

  1. 1

    Banán ošúpeme, nalámeme do misky a rozmačkáme vidličkou. Primiešame vajíčko a zahustíme mandľovou múčkou kým nie je cesto dostatočne husté (mne stačili 2 veľké lyžice). Ešte sa mi tam pýtala štipka soli na zvýraznenie sladkej chuti, ale to je na vás či ju pridáte. Na panvici si rozpálime olej/maslo/kokosový olej a na najnižšej teplote opekáme lievance.

    Easy 3 lievance - obrázok 1
  2. 2

    Mne najlepšie chutia s mandľami a medovým či javorovým sirupom. Môžete si ich aj poliať horúcim ovocím a šľahačkou (čerstvé či mrazené drobné ovocie povaríme s 1-2 lyžicami cukru kým nepustí šťavu a cukor sa neroztopí, miešame opatrne aby sa ovocie nezmenilo úplne na kašu ale ostali aj celé kúsky). Dobrú chuť!

    Easy 3 lievance - obrázok 2

Diskusia k receptu

ajuska155
recept pekný, o tom niet pochýb, len sa zamýšľam koľko krát tieto lievance ešte niekto pridá ....................veď je to tu už 100 x , nič v zlom :)