Lečo fotorecept

marianne - fotkamarianne, 12. augusta 2013

Komentáre 1 - 15 z 32

32521_1358865546 - profilový obrázok
lba
Presne takto to robíme doma, nedávame olej...
Aj my robíme týmto spôsobom... krásne nafotený postup, papričky a rajčinky nakrájané ako vojaci, sťaby podľa pravítka... klobúk dolu :)
@iba , olej sa pridáva, aby to celé zakonzervoval, takto nehrozí, že sa lečo pokazí, robievam týmto spôsobom aj paradajkovú polpu (keď bude dostatok paradajok - zatiaľ tých pár stíhame zjesť) tak pridám recept :)
ja takto robievam lečo už roky, je to rýchle, olej som nikdy nedávala a nič sa mi nekazilo, dokonca ani neprevraciam hore dnom, len vyberiem z hrnca, nechám do rána vychladnúť na doske a putuje do komory.
tymto sposobom si robim zasoby na zimu ale mrazim. aj vycistene papriky naskladane do seba / volame ich madarske/ su z trhu a nedaju porovnat iba s tymi, ktore v zime dostaneme v supermarketoch ako hrubostenne roznych farieb.
ani ja olej nedavam, lebo casom potuchne. Okrem toho si spravim pretlak z rajcin, rozvarim ich a tym zalejem papriky v pohari. Sterilizujem 20 min. pri 89 st.
toto lečo je výborné, robievam ho takto už roky, nedá sa porovnať s vareným, je to iná vôňa a chuť.
i ja len takto robím "polotovar" lečo...ešte jednoduchšie:
papriky pokrájam aj so semenníkmi..nedávam olej...
raz tu dal @sratz recept zo semeníkov paprík-a tento nápad som čítala pred asi 30 rokmi-urobiť guláš zo semeníkov-skúsila som..a odvtedy to pre mňa nie je odpad...
takto pripravené lečo sa dá použiť aj do iných receptov..napr. pod mäso...do gulášu..niekedy dám feferonku-to poznačím na viečku....takže časť je pálivé..časť sladké..lečo..
pekný deň
1x jozka2
jeej,dakujem Vam vsetkym pekne za komentariky:-) @afataga presne tak nejako to je :-)) mas driecne narobene... Mne osobne lepsie toto leco chute ako varene do bezvedomia,je take sviezejsie..@radost tak to zavaranie s tymi semennikmi pocujem prvy krat...ak je paprika paliva,tak to musi byt riadne stiplave z tych jadierok...
ano @margaretka presne tak,ale zaujalo ma,ze tu stavu co leco pustilo nedavas naspat, ale stocis ju do flias..aj ju sterelizujes? celkom dobry napad...
1x enauhr
@marianne , ja tú šťavu dávam naspäť, ale všetka sa nezmestí, ked jej mám viac, tak aj sterilizujem, ale väčšinou si naplánujem napr. rajčinovú kapustu a miniem je tam, ved škoda vyliať no nie ?