Detské tiramisu

violetacamorova - fotkavioletacamorova, 13. marca 2012

Tento recept mám od sestry a tá ho má od svojej kolegyne. Prečo detské tiramisu, lebo sem neide alkohol, ale je to v podstate ľahký nepečený dezert.

20 minút
príprava

Suroviny

podľa potreby alebo iné keksy
7 dl pohár alebo si ju pripravíme z čerstvých jabĺk
Na krém:
1/2 l /môže byť aj nízkotučný
259 g
1 kelímok, alebo créme faiché
môže byť aj:
1 kelímok
1 až 2 KL
podľa chuti

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Pripravíme si krém: Vymiešame jogurt, jemný tvaroh a smotanu. Pridáme vanilkový cukor a podľa chuti cukor. Ja nedávam veľa cukru, lebo piškóty alebo keksy sú dosť sladké. Nakoniec môžme pridať vyšľahanú šľahačkovú smotanu. Ja smotanu nedávam, lebo sa mi s ňou vidí krém taký ťažší, ale v pôvodnom recepte bola. Ja som použila tento jemný tvaroh:

  Detské tiramisu - obrázok 1
 2. 2

  Do misy začneme vrstviť: Tiež záleží na vás ako sa vám to páči. Ja som dávala na spodok jablkové pyré, na to keksy alebo piškóty, teraz som mala keksy a na to smotanový krém. Vrstvíme pokiaľ sa nám nádoba nezaplní. Posledná vrstva musí byť krém.

  Detské tiramisu - obrázok 2
 3. 3

  Vrch tiramisu posypeme škoricou. K jablkám je veľmi chutná. Necháme vychladiť aspoň 3 hodiny, pokiaľ piškóty, alebo keksy nezmäknú. Už som ho robila aj s odkvapkaným černicovým kompótom. Bol tiež chutný, ale nedávala som na vrch škoricu, ale kakao.

  Detské tiramisu - obrázok 3
 4. 4

  Nech vám chutí!

  Detské tiramisu - obrázok 4

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Veru bolo a ešte trochu aj je, lebo sme len dvaja. Je to môj najobľúbenejší nepečený zákusok a kým som ho nerobila tak mi ho sestra pripravovala pri každej návšteve!