Delikatesné orechové štangličky od krstnej - aj pre celiatikov

martamm - fotkamartamm, 12. decembra 2012
Delikatesné orechové štangličky od krstnej - aj pre celiatikov
Foto: martamm

Tento recept je už veľmi starý, robievala ho moja krstná mama, vynikajúca kuchárka. Ja ho robím len na sviatky a možno práve preto sú nám tieto štangličky také vzácne. Ako vyplýva z názvu, môžu ich konzumovať aj celiatici. Práve som pozerala, že v tejto minúte je zverejnený u Margaretky28 tento istý recept pod názvom "štangličky", tak neviem, či mi ho admin schváli. Napriek tomu tu recept nechávam, keď len pre moju potrebu....

1 plech
porcia
20 minút
príprava
20 minút
na 150 °C

Suroviny

200 g mleté
2 ks do hmoty
1 ks na polevu
200 g do hmoty
100 g na polevu

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  z 2 bielkov, mletých orechov a práškového cukru zamiesime cesto. Necháme hodinu odležať v chladničke.

  Delikatesné orechové štangličky od krstnej - aj pre celiatikov - obrázok 1
 2. 2

  Odležané cesto rozdelíme na dve časti, na cukrom posypanej doske rozvaľkáme na 3-4 mm. Z jedného bielka a 100 gramov práškového cukru vyšľaháme polevu, ktorou potrieme pláty.

  Delikatesné orechové štangličky od krstnej - aj pre celiatikov - obrázok 2
 3. 3

  Radielkom narežieme na pásiky, opatrne preložíme na plech, vystlaný papierom na pečenie a pri teplote 150 stupňov pečieme 20 minút, pokiaľ povrch nezružovie. Vychladnuté uložíme do plechovej krabice, vydržia naozaj dlho, ovšem ak ich hneď nespapkáte :) Dobrú chuť....

  Delikatesné orechové štangličky od krstnej - aj pre celiatikov - obrázok 3

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
cupcake, Tvoj manžel má skreslenú predstavu i diéte, ale neobanuješ, ke´d ich upečieš. ten môj tuším ani iné nejedol cez sviatky, taký bol z nich nadšený, že som robila z 3 dávok. Do jednej som pridalala pšeničné klíčky, ako radila trencanka a boli tiež výborné :)
1x ofka
No, tak jsem se děvčata zaregistrovala, abych se mohla také podělit o vzpomínky na dětství a mládí. Tyto úžasné tyčinky se totiž u nás doma také pekly při různých významných událostech. Nejen o vánocích. Byly většinou "vyzobané" jako první. Vím, že se v naší rodině dělaly odnepaměti. A teď vidím, že nejen v té naší. Přeji všem hodně pohody.
1x haji
no teda a mame ich detto:-) ale to vobec nevadi, bude pre porovnanie,ja orechove milujem:-)