Cola Hop koktail fotorecept

stava - fotkastava, 8. júna 2011 23:17
Ďalšie recepty »
Cola Hop koktail (fotorecept)Foto: stava

Na strednej škole sme v rámci nejakej hodiny pripravovali tento koktail a hoci v tej základnej verzii alkohol nebol, poriadne sme sa pri tom bavili...:-) to bolo asi preto, že sme mali sladkých 15 a všetko nám pripadalo veľmi smiešne...xixi... tento koktail mi pripomína moju pubertu...:-)

6
porcií
10 min
príprava

Suroviny

1 l, alebo cola pripravená zo SodaStreamu
1 ks
3 dcl alebo whisky cream resp. likér
Varecha.sk na Instagrame: Followuj @varechask

Postup prípravy

 1. 1

  Na jeden koktail potrebujeme len Coca-colu a vanilkovú zmrzlinu. To si detičky pochutnajú. No pre dospelých je tu pozmenená verzia s pridaním whisky prípadne menej percentného alkoholu ako je Whisky cream či iný likér.

  Cola Hop koktail (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  No a ešte potrebujeme nejaký šejker alebo nádobu v ktorej sa to všetko dobre premieša...

  Cola Hop koktail (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Do pohára si nalejeme colu.

  Cola Hop koktail (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Potom dáme na "dopenenu" colu kopček zmrzliny...noooo...môžeme aj dva kopčeky...xixi a ak to podávame deťom...tak to všetko dobre premiešame a podávame...

  Cola Hop koktail (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  ak nápoj chceme piť my dospeláci, tak dolejeme poriadnu Whisky alebo Whisky cream či iný likér...:-) ja ľúbim whisky cream...tak som si aj namiešala ...manžel má radšej niečo tvrdšie, tak jemu som namiešala s poriadnou Whisky...:-)

  Cola Hop koktail (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  všetko dobre premiešame...ak máme šejkr, tak ho využijeme...:-) nalejeme do pohárov a na vrch dáme ešte malé kopčeky zmrzlinky...manžel ľúbi aj čokoládový toping, tak som mu ho tam dala...čo pre neho nespravím? :-) ozdobíme slamkou a podávame....dobrý šmak prajem :-) hlavne teraz v lete je to príjemný osviežujúci koktail...

  Cola Hop koktail (fotorecept) - obrázok 6
Recept je zaradený do tagov:
TOPlist