« Naspäť na tento recept

Cola Hop koktail (fotorecept) verzia na vytlačenie

Na strednej škole sme v rámci nejakej hodiny pripravovali tento koktail a hoci v tej základnej verzii alkohol nebol, poriadne sme sa pri tom bavili...:-) to bolo asi preto, že sme mali sladkých 15 a všetko nám pripadalo veľmi smiešne...xixi... tento koktail mi pripomína moju pubertu...:-)

Autor receptu: stava

Postup receptu

Na jeden koktail potrebujeme len Coca-colu a vanilkovú zmrzlinu. To si detičky pochutnajú. No pre dospelých je tu pozmenená verzia s pridaním whisky prípadne menej percentného alkoholu ako je Whisky cream či iný likér.
Cola Hop koktail (fotorecept) - obrázok 1

No a ešte potrebujeme nejaký šejker alebo nádobu v ktorej sa to všetko dobre premieša...
Cola Hop koktail (fotorecept) - obrázok 2

Do pohára si nalejeme colu.
Cola Hop koktail (fotorecept) - obrázok 3

Potom dáme na "dopenenu" colu kopček zmrzliny...noooo...môžeme aj dva kopčeky...xixi a ak to podávame deťom...tak to všetko dobre premiešame a podávame...
Cola Hop koktail (fotorecept) - obrázok 4

ak nápoj chceme piť my dospeláci, tak dolejeme poriadnu Whisky alebo Whisky cream či iný likér...:-) ja ľúbim whisky cream...tak som si aj namiešala ...manžel má radšej niečo tvrdšie, tak jemu som namiešala s poriadnou Whisky...:-)
Cola Hop koktail (fotorecept) - obrázok 5

všetko dobre premiešame...ak máme šejkr, tak ho využijeme...:-) nalejeme do pohárov a na vrch dáme ešte malé kopčeky zmrzlinky...manžel ľúbi aj čokoládový toping, tak som mu ho tam dala...čo pre neho nespravím? :-) ozdobíme slamkou a podávame....dobrý šmak prajem :-) hlavne teraz v lete je to príjemný osviežujúci koktail...
Cola Hop koktail (fotorecept) - obrázok 6

Suroviny
6
porcií
10
minút
príprava
Ďalšie recepty na Varecha.sk »

TOPlist