Chrumkavé žemličky

nelajsia - fotkanelajsia, 8. júla 2012
Chrumkavé žemličky
Foto: nelajsia

Žemličky pre tých, ktorí z akéhokoľvek dôvodu nemôžu jesť bielu múku, nemôžu jesť kysnuté výrobky, a aj pre držiacich Dukanovu diétku, pre všežravcov - sú veľmi chutné

6
porcií
5 minút
príprava
30 minút
na 200 °C

Suroviny

12 lyžíc (nemleté)
2 ks celé
125 g
1 kávová lyžička
podľa potreby
podľa chuti

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Všetky suroviny spolu ručne, alebo mixérom vymiešame. Z pripraveného cesta pomocou lyžice ukladáme na plech vyložený papierom na pečenie okrúhle placky. Mali by byť dostatočne vysoké, keďže sa vplyvom vysokej teploty roztečú. Z tohto množstva surovín urobíme 5 – 6 žemlí. Žemličky pečieme okolo 30 minút pri teplote 200°C. Po upečení ich ukladáme na papierovú utierku, ktorá z nich pohltí vlhkosť.

Diskusia k receptu

18 komentárov k receptu
Tak toto sa mi páči, už len zohnať tie otruby. A ovsené vločky by tam miesto nich nemohli ísť? Ale podívam sa aj do Kauflandu alebo do tej Déemky, snáď tam budú. Recept si ukladám.
super recept, ale do kategórie bezlepkových nepatrí. nie všetko, čo neobsahuje bielu múku je bezlepkové :((((( prosím, zbytočne nepridávajte svoje recepty do týchto kategórií, pokiaľ si nie ste istí :(
výborný recept..prvý krát som žemličky robila presne podľa receptu, no na druhý raz som ho trošku obmenila: 12 lyžíc otrúb som dala v pomere 8 lyžíc ovsených, 4 lyžice pšeničných, do cesta som pridala trošku slnečnicových jadier a vrch som posypala sezamovými semienkami na ozdobu...a namiesto KP do pečiva som dala sódu bikarbónu, oveľa krajšie narástli :)

Pridaj komentár k receptu: