Cappuccino rezy

tassiedevil - fotkatassiedevil, 25. júna 2014

Vhodné ku kávičke, nie veľmi diétne, ale sem tam je to OK... piškota je bez múky a prášku do pečiva.

Suroviny

5 ks
125 g
35 g
150 ml
225 g
30 g
180 g alebo margarín
3 čl

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  rúru predhrejeme na 200 stupňov C. Bielka oddelíme od žľtok a vyšľaháme do peny a postupne pridávame 40 g práškového cukru. V druhej mise šľaháme žľtky s 40 g práš. cukru do penista a zamiešame preosiaty kakaový prášok. Do vyšľahaných žľtok, zľahka postupne zamiešame vyšľahané bielka, /po jednej tretine/. Nalejeme na papierom vyložený plech o rozmeru 33x23 cm a pečieme asi 15 mim. Upečný plát vyklopíme na čistú utierku a opatrne odstránime papier, necháme vychladnúť..

  Cappuccino rezy - obrázok 1
 2. 2

  Pripravíme si plnku: maskarpone dobre vymiešame so zbytkom cukru v mixeri, zamiešame na hrubo postrúhanú čokoládu a nakoniec vyšľahanú šľahačku. Okraje plátu obrežeme a rozrežeme ho ostrým nožom na tri rovnaké diely a naplníme pripravenou plnkou.

  Cappuccino rezy - obrázok 2
 3. 3

  Kávu rozpustíme s dvomi lyžicami horúcej vody, zmäknuté maslo vyšľaháme so 180 g práškového cukru, /asi 10 min/ a postupne pridávame rozpustenú kávu. Povrch rezov potrieme hotovým krémom a ozdíme podľa vlastnej fantázie. Vložíme do chladničky na hodinu , stuhnúť.

  Cappuccino rezy - obrázok 3

Diskusia k receptu

19 komentárov k receptu
Toto vyzerá neskutočne dobre, voňavo a aj krásne. Už aj si ho ukladám do KK, lebo koláčik s kávovou príchuťou nemám v receptoch tuším ani jeden. Vďaka za recept aj krásne foto. A to aranžovanie normálne vonia kávičkou ..... Vďaka za recept.
Ako vidím, muži pomaly šikovnosťou dobiehajú ženy a je ich čoraz viac, čo vedia stvoriť takéto dobré dielka :-) @tassiedevil , krásny už napohľad, lebo mi hneď udrel do očí a na jazyku cítim aj chuť kávy, mne sa ozaj páči tento skvelý zákusok, možno sa naň odhodlám ale do KK si ho pre istotu hneď uložím.

Pridaj komentár k receptu: