Varecha 13/2021:
Veľkonočné maškrtenie

Redakcia Varecha.sk, 31. marca 2021     3 minúty čítania

Ďalšie číslo časopisu Varecha nájdete už vo štvrtok 1. apríla v denníku Pravda.Milovníci varenia, pozor! Iba v Pravde nájdete ďalšie skvelé recepty.

Magazín Varecha k vám tentokrát prichádza netradične, o deň skôr, na Zelený štvrtok 1. apríla a to na 16-tich stranách. Veľká noc je doslova za dverami, takže aj hlavná téma vo Vareche sa nesie v jej znamení. Teda v znamení jedného z jej symbolov a to vajíčok, ktoré sú synonymom života a znovuzrodenia. Varecha prináša skvelé inšpirácie na veľkonočné varenie ale nielen z nich, ale aj z iných tradičných surovín.

V rubrike Majstri varešky vám Zuzana Sisáková, šéfkuchárka popradskej zážitkovej reštaurácie Víno & Tapas ponúkne zopár receptov na nenáročné domáce varenie. Tiež nechýbajú praktické rady, tipy a nápady do kuchyne a tradičný fejtón Fedora Malíka.

Vo Vareche nájdete aj recepty od našich čitateliek a čitateľov z webu varecha.sk. Na stránke TV Varecha si prečítate rozhovor s hudobníkom Atilom Bérešom, ktorý dodržiava tradície a preto na Bielu sobotu varí Bielu polievku, ktorej recept poskytol aj čitateľom Varechy.

Veľkonočné varenie pre vás pripravil Marek Foltín, šéfkuchár reštaurácie hotela Devín v Bratislave.Naučte sa pripraviť:

- Mliečnu kapustovú polievku so zemiakmi
- Hovädzí vývar so špikovými knedličkami a zeleninou
- Babkinu veľkonočnú fašírku
- Variácie vajíčok
- Veľkonočnú hrudku
- Veľkonočnú plnku
- Bravčovú roládu s bylinkovou praženicou, zemiakovú kašu, kyslé uhorky
- Kuraciu „bábovku“
- Konfitované jahňacie lýtko s pečeným zemiakom a kyslou smotanou
- Králika na červenom víne, s koreňovou zeleninou a tekvicou

Recepty v magazíne Varecha nájdete už vo štvrtok 1. apríla v denníku Pravda

Zmeškali ste túto Varechu?

Archív starších časopisov Varecha, nájdete v elektronickej podobe (pre počítač, iPad, iPhone či Android) v našom elektronickom archíve na e.Pravda.sk


Predplatiť si papierovú Varechu (s piatkovou Pravdou)

Objednajte si ročné predplatné piatkových vydaní Denníka Pravda s receptovým magazínom Varecha pre milovníčky a milovníkov dobrého jedla z 28,60 € na celý kalendárny rok!
Predplatné Pravdy* Pravda má viac variantov predplatného, ak máte záujem iba o piatkovú Pravdu s Varechou vyberte si vo formulári príslušné predplatné

Diskusia k článku

TOPlist