Manželia Kaprálikovci:
Úlohy sú rozdelené, ona varí a on je

Nora Krchňáková, TV Varecha, 11. septembra 2021     5 minút čítania

Manželia Michaela a Martin Kaprálikovci patria k najstabilnejším párom slovenského šoubiznisu. A to aj napriek tomu, že spolu trávia čas nielen v súkromí, ale aj pri práci. Ako im to klape v kuchyni?Manželia Kaprálikovci majú radi taliansku kuchyňu, a tak nám v TV Varecha spolu pripravili svoj obľúbený taliansky raňajkový koláč.
Foto: Nora Krchňáková, TV Varecha


Herečku a moderátorku Michaelu Kaprálikovú Medvecovú ste mohli vidieť v rôznych slovenských seriáloch a svoj hlas prepožičiava v dabingu mnohým zahraničným hercom. Jej manžel Martin Kaprálik je členom hereckého súboru Divadla Nová scéna. Pôsobí aj v rozhlase a je jedným z najpopulárnejších slovenských dabingových hercov. Jeho hlasom hovoria na Slovensku Keanu Reeves, Vin Diesel či Nicolas Cage.

Ako to vyzerá v rodine hercov – kto varí a kto je?
Martin: No, ako by som začal. Varí Miška a ja sa vareniu úspešne vyhýbam.
Miška: Martin variť vie, ale hovorí pravdu. Vyhýba sa.
Martin: Keby si nevarila tak dobre, varil by som. Takže Miška varí a my s deťmi jeme.

Pomáhate si v kuchyni pri varení
Martin: Áno, určite som pri varení veľmi nápomocný. Hlavne, keď nezavadziam.
Miška: Občas mi pomáha. Napríklad ošúpe tekvicu, umyje kura a podobne.

Väčšina ľudí má obľúbené jedlá, ktoré varia radšej ako tie ostatné. Ako je to u vás, čo varíte najradšej?
Miška: Nemáme vyslovene obľúbené jedlo, ale snažíme sa variť zdravo. Nevyprážame, nepoužívame rafinovaný cukor, vyhýbame sa škrobu a určite sa u nás nenájdu polotovary.
Martin: Miška rada vo varení experimentuje, takže občas som naozaj prekvapený, čo máme na tanieri. Ale medzi moje obľúbené jedlá určite patria placky z červenej šošovice a k tomu špenát. Tiež mám rád grilované baby mrkvičky s bazalkou, petržlenovou vňaťou a cesnakom. K tomu grilovaného lososa alebo pstruha. Rýchle, zdravé a naozaj veľmi chutné.

Prechádza podľa vás láska cez žalúdok?
Martin: Určite. Keď sa dobre najem, som spokojnejší. Ale tiež som rád, keď v kuchyni nestrávi Miška pol dňa.

Ste súčasťou veľkej kaprálikovskej rodiny, stretávate sa spoločne pri jedle?
Martin: Vždy, keď je to možné, tak áno. Stretávame sa. A v lete sa dokonca stretávame v Krpáčove celá kaprálikovsko–medvecovská rodina a varíme guláš.

V TV Varecha ste nám pripravili talianske jedlo. Cestujete veľa? Ktorá kuchyňa je vaša najobľúbenejšia?
Miška: Nedá sa povedať, že cestujeme veľa, ale ani málo. Tak primerane a podľa okolností. Čo sa týka obľúbenej kuchyne, tak talianska. Práve preto sme pripravili náš obľúbený taliansky raňajkový koláč.

Aké projekty aktuálne pripravujete a na čo sa najviac tešíte?
Miška:Veľmi sa tešíme, že môžeme opäť hrať našu rodinnú rozprávku, kde účinkujeme naozaj všetci – švagriná Zuzka, deti Miško a Martinka a dedko Dušan. Volá sa Kozliatka a vlk a robí deťom veľkú radosť.
Martin:V októbri sa po dlhšej prestávke vracia na javisko Divadla Nová scéna predstavenie IAGO kde hráme manželov. Môžete tam vidieť, aké je naše divadelné manželstvo.Pozrite si videorecept, ktorý manželia Kaprálikovci nakrútili v štúdiu TV Varecha:
Textovú verziu videoreceptu nájdete TU:

Diskusia k článku

TOPlist