Žufankové müsli muffiny

mitzy - fotkamitzy, 12. februára 2017
Žufankové müsli muffiny
Foto: mitzy

Raňajkovo-voňavé muffinky s müsli.

6
porcií
15 minút
príprava
25 minút
na 180 °C

Suroviny

1 žufanka
1/2 žufanky
2 PL
2 PL holandské
1 ks
3 PL
50 ml (alebo mlieko)
1/2 žufanky
1/2 bal
2 ČL
Na ozdobenie:
Postup

  1. 1

    Žufanka má 90 ml. Z tejto dávky vyjde 6 muffinov. Müsli som použila Emco s jahodami.

  2. 2

    Sypké suroviny zmiešame spolu v mise. V druhej miske rozšľaháme vajíčko, pridáme olej a čaj. Po troche vlievame vajíčkovú časť do misy so sypkými časťami a vymiešame cesto.

  3. 3

    Polievkovou lyžicou naberáme vymiešané cesto do papierových košíčkov vo forme na muffiny a na vrch ešte posypeme müsli. Pečieme 25 minút na 180 stupňov Celzia v predom rozotriatej rúre. Prajem krásne ráno a dobrú chuť! ;)

Diskusia k receptu

haji
Už jsem viděla různé míry, Míry i podmíry. Ale žufanku vidím prvně. Mitzoušku, ty jsi liška podšitá, jsem zvědavá, co ještě vytáhneš z rukávu. Žufankové muffinky vypadají krásně, všechno co obsahuje vločky mě přitahuje. Díky za receptík! Hezký zbytek neděle tobě, rodině i všem kočičákům!
siisa
Výborné nielen na raňajky, ale aj ku kávičke :) super
evanaaa
Celkom sa mi toto páči, len rozmýšľam, čím nahradiť musli s ovocím, asi vločkami a sušenými brusnicami? Hádam sa to dá aj tak.....
mitzy
Dievčatá, ďakujem za krásne komenty ;) Haji, ja sa vždy smejem na tvojich trefných alebo vtipných poznámkach :D no veru: kuchyňa musí byť ihrisko. Však všetky tie vedierka, formičky, bábovčičky... navyše za rohom a ešte do prava je pieskovisko v podobe kočičáckeho WC...
Siisa: pravda právdivá-kedykoľvek ;)
Evanaaa: vidíš, to je skvelý nápad, určite skús, bude to podľa tvojej chute a tým pádom dobré a mňa si veľmi inšpirovala tým sušeným echt ovocím.
Cesminaz: presne ;)
SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia