Višňovo-šľahačkový rez

receptka963 - bez fotkyreceptka963, 12. januára 2016
20 minút
na 180 °C

Suroviny

Cesto:
6 ks
6 PL
5 PL
1/2
2 lyžičky
2 lyžičky
podla potreby
Plnka:
500 ml
1 bal
1 - 2 bal
1 bal
2 pl
podla potreby

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    cesto: Vajíčka si rozdelíme,bielky vyšlaháme na tuhý sneh,k žltkam pridáme kryštálový cukor a vyšlaháme na penu potom pridáme vodu,olej a citronovu koru,zašlaháme.potom pridáme múku spolu s PDP dobre vyšlaháme,a nakoniec pridáme sneh z bielkou a to ešte zlahka zamiešame(ale už len ručne) :) cesto vylejeme na plech vystlaný papierom na pečenie a pečieme 20min na 180stupň.

  2. 2

    plnka: Do suchej misky si dáme stužovač,vanilkový cukor,práškový cukor všetko premiešame potom prilejeme šlahačku a hned začneme šlahať. Ked už máme dobrú tuhú šlahačku pridáme k nej mascarpone(môžme nahradiť smotanovou nátierkou) alebo kyslú smotanu,alebo tvaroh jemný :) každý podla chuti

  3. 3

    upečený piškotový plát rozrežeme na dve polovičky,na jednu polovičku si dáme pár kvapiek z kompotu,potom lekvár ktorý dobre rozotreme,potom polovičku šlahačkovej plnky na ktorú potom poukladáme vykostkované višňe ktoré sme dali odkvapkať na kuch. utierky :) na višňe rozotreme druhú polovičku šlahačkovej plnky,priložíme druhú polovičku piškotového plátu,dobre pritlačíme,a vložíme do chladničky,mozme aj zaťažiť s niečim čo nieje moc ťažké. O cca a 2 hodinky sa môže krájať a zdobiť zo šlahačkou alebo s hocičím čo sa vám páči :) Dobrú chuť,dúfam že bude chutiť :)

Diskusia k receptu

7 komentárov k receptu

Pridaj komentár k receptu: