Vianočné kôpky z rybky - aj pre detičky fotorecept

stava - fotkastava, 5. decembra 2011
Vianočné kôpky z rybky - aj pre detičky (fotorecept)
Foto: stava

Dnes som rozmýšľala, akú rybku urobiť na Vianoce môjmu ročnému synovi....tak som vymyslela takéto rybie kôpky, ktoré boli ozaj chutné a sú aj zdravšie, Zobraziť celý popisDnes som rozmýšľala, akú rybku urobiť na Vianoce môjmu ročnému synovi....tak som vymyslela takéto rybie kôpky, ktoré boli ozaj chutné a sú aj zdravšie, takže ako obmena klasickej vyprážanej ryby, vrelo odporúčam. Aj mne to chutilo, takže určite nebude chýbať na vianočnom stole :-)

8 ks
porcií
10 min minút
príprava
30 minút
tepelná úprava

Suroviny

1 kus - ja som použila Pangasia
1 hrnček (mrazená polievková zmes)
2 PL
1 ks
Postup

 1. 1

  Do hrnca si dáme hrnček mrazenej zeleniny (ja som použila polievkovu zmes) a zalejeme vodou tak, aby bola zelenina dostatočne ponorená. Nepridávala som soľ, kedže som to varila ročnému dieťaťu, ale kto chce, ten môže pridať. Aj keď podľa mňa v tomto recepte soľ vobec nechýba.

 2. 2

  Na hrniec som si položila parný hrniec (kto nemá, nech dá len parné sito), do ktorého som dala rybku nakrájanú na štyri časti, ale môže byť aj v celku. Celé to varíme asi 20 minút.

 3. 3

  Po uvarení vyberieme zeleninu z hrnca aj rybku z paraka a nechame mierne vychladnúť. Rybku len vareškou posekáme a zmiešame so zeleninou. Pridáme jedno vajce, 2 PL ovsených vločiek (jemné) a premiešame. Nechame to odstáť asi 10 minúť, aby vločky troška napučňali.

  Vianočné kôpky z rybky - aj pre detičky (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Na teflonovú panvicu si dáme kvapku oleja a pomaly opekáme malé kôpky (1PL) z oboch strán. Ak chcete dosiahnúť, aby boli chrumkavejsie, treba ich vyprážať na väčšom množstve oleja a na silnejšom ohni. Ale nám chutili takto, lebo máme len 5 zúbkov :-)

  Vianočné kôpky z rybky - aj pre detičky (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  K rybacim kôpkam som urobila zemiakovu kašu a rajčinu ako oblohu :-).

  Vianočné kôpky z rybky - aj pre detičky (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  No a nechala som si aj trošku zeleniny s vývarom, do ktrej som dala papcun, dovarila a polievočka bola šup šup hotová :-)

  Vianočné kôpky z rybky - aj pre detičky (fotorecept) - obrázok 6
 7. 7

  ...na to, že synátor nie je až taký veľký jedák, tak zjedol toto papničko komplet celé a ešte si pridal :-) a na večeru dopapal zvyšok....:-) takže chutiloooooooooooo :-D

  Vianočné kôpky z rybky - aj pre detičky (fotorecept) - obrázok 7

Diskusia k receptu

tinca
mňam, môže to byť chutné a aj pre dospelákov
hubarka35
zaujal ma tvoj receptík-určite zdravšie jak vysmážané na moc oleji....
maladada
super receptík, podobné som robievala mojej princezničke keď bola ešte taký drobček ako je ten tvoj:)))
SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia