Tvarohový zázrak

soniatko - fotkasoniatko, 22. júla 2012
Tvarohový zázrak
Foto: soniatko

Milujem v lete ovocno-smotanové koláčiky. Večer ma manžel nechal bez dozoru a takto to dopadlo :o)

Suroviny

4
200 g
8 PL
200 g
500 g
100 g
80 g
200 ml
750 g
400 ml
220 g
2 ks
200ml

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Žĺtky, cukor a vodu vymiešame dopenista. postupne pridame múku, prášok a sneh z bielkov. Upečený korpus potrieme najprv ovocnou plnkou. Dáme stuhnúť a potom potrieme plnkou tvarohou.

  2. 2

    Malinová plnka. Maliny dáme do hrnca s vodou a cukrom jemne prehrejeme, rozmixujeme ponorným mixérom, uvedieme do varu a uvaríme s pudingovým práškom na kašu. Potrieme korpus.Ovocie v plnke môže byť presne podľa chuti. Mám odskúšané aj čučoriedky, ríbezle...

  3. 3

    Tvarohová plnka Tortové želé rozmiešame vo vode a za stáleho miešania uvaríme. Necháme vychladnúť a pridáme k tvarohu vymiešanému s cukrom smotanou a vanilkovým cukrom. Natrieme na vychladnutu malinovú plnku. Necháme v chladničke stuhnúť najlepšie cez noc. Posypeme napríklad strúhanou čokoládou.

Diskusia k receptu

18 komentárov k receptu
Ak budeš takto pokračovať, manžel ťa bude nechávať bez dozoru častejšie, v nádeji, že po návrate domov ho bude niečo také úžasné ako toto.
recept vyzerá úžasne, už ho mám uložený, chcem sa len opýtať dve veci:
- koľko toho želé ide na také množstvo tvarohu a smotany?
- je tá tvarohová plnka potom dosť tuhá, aby sa použila aj ako náplň do torty? unesie na sebe ešte korpus a nebude sa roztekať pri krájaní?
Ďakujem.

Pridaj komentár k receptu: